[ZWYCIĘZCA LOTERII] Wygrał płytkę Microchip SAMA5D2 Xplained Ultra

Nagrodą we wrześniowym konkursie firmy Microchip była płytka SAMA5D2 Xplained Ultra (model ATSAMA5D2C-XULT). Wygrał ją
Marcin Jagaczewski z firmy Toucan Systems
Płytka ta jest przeznaczona do tworzenia prototypowych projektów oraz testów mikrokontrolerów z serii SAMA5D2. Umożliwia przeprowadzanie wyczerpujących testów, tworzenie prototypów i rozwijanie projektów obejmujących rozmaite obszary zastosowań. Oferowana dystrybucja Linuksa oraz pakiet oprogramowania pozwalają łatwo rozpocząć tworzenie projektu, a liczne złącza i gniazda rozszerzeń pozwalają na łatwe zwiększenie funkcjonalności płytki oraz wykorzystanie w systemach wbudowanych zaawansowanych układów dostępnych na płytce, takich jak wzmacniacz klasy D oraz pojemnościowy kontroler dotykowy (PTC).

Scanway osiągnął w 2025 roku blisko dwukrotny wzrost przychodów ogółem
SpaceForest ogłasza otwarty nabór ładunków i eksperymentów do misji rakiety PERUN w 2026 roku – starty w Portugali, Polsce i Danii
AMB Technic został nowym dystrybutorem pieców rozpływowych Vitronics Soltec w Polsce 


![https://www.youtube.com/watch?v=kmvM5hVSzCM Piata już edycja konferencji Hardware Design Masterclasses dla elektroników zaskoczyła frekwencją, tym bardziej, że spotkanie było dwudniowe. Film jest krótką relacją z wydarzenia, bazującą na wypowiedziach prelegentów. [materiał redakcyjny] Zapraszamy do obejrzenia!](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/01/Rafal-tytulowe.png)

