Prezentacja zestawu edukacyjnego do budowy robotów – Texas Instruments Advanced Robotic Kit

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego robotyczny zestaw edukacyjny firmy Texas Instruments. W filmie zaprezentowano najważniejsze elementy zestawu w wersji rozszerzonej, zmontowanego robota w wersji podstawowej, a także prosty przykład działania robota.

Zestaw TI-RSLK Maze Edition zawiera ponad 60 elektronicznych i mechanicznych komponentów przydatnych w budowie własnego robota. Sercem zestawu jest zestaw rozwojowy SimpleLink™ MSP432P401R LaunchPad™ Development Kit z mikrokontrolerem z rdzeniem ARM Cortex-M4F, wyprodukowanym przez Texas Instruments. Konstrukcja robota bazuje na podwoziu Pololu Romi Chassis, w którego skład wchodzą także silniki, koła oraz moduł ze sterownikiem DRV8838. W zestawie znajdują się też czujniki odbiciowe, sensory odległości i przełączniki migowe. Wersja zaawansowana jest wyposażona dodatkowo w moduły SimpleLink Bluetooth® Low Energy CC2650 BoosterPack™ oraz SimpleLink Wi-Fi® CC3120 wireless network processor BoosterPack, które umożliwiają sterowanie z sieci Bluetooth i Wi-Fi. Zestaw uzupełnia zestaw ładowalnych baterii, przewody, złącza oraz elementy pasywne niezbędne do budowy robota.

Zestaw TI-RSLK został zaprojektowany specjalnie pod kątem wykorzystania w środowisku akademickim, aby przekazywać studentom podstawową wiedzę, potrzebną do zrozumienia koncepcji inżynierskich kryjących się za projektowaniem, testowaniem i budowaniem działającego systemu robotycznego. Całość odbywa się w ramach 20-częściowego kursu, opracowanego z udziałem profesora Jona Volvano z University of Texas w Austin. Zestaw doskonale nadaje się do nauki systemów i aplikacji wbudowanych. Można go w pełni dostosować do potrzeb dydaktycznych danego wydziału. Nauczyciele mogą z łatwością wybrać w jaki sposób i które z materiałów na temat TI-RSLK zostaną wykorzystane w trakcie zajęć.

Zestaw można zakupić w dwóch wersjach: podstawowej i rozszerzonej. W sprzedaży znajduje się także pakiet modernizujący wersję podstawową do rozszerzonej.

Zestaw został udostępniony do testów przez firmę Farnell element14.

Więcej informacji

Link do produktu w sklepie Farnell element14

Kurs akademicki do zestawu

Instrukcja montażu

Test zestawu na stronie społeczności element14

O autorze