Robot lutowniczy REECO – nagroda Dobry Wzór 2018 w kategorii Praca

26 nagród głównych „Dobry Wzór 2018” oraz 6 nagród specjalnych wręczono w czwartek podczas 25 jubileuszowej gali konkursu Dobry Wzór. Nagrodzeni zostali producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty charakteryzują się wysoką jakością wzornictwa. Laureatem nagrody głównej w kategorii „Praca” został włocławski RENEX, za projekt robota lutowniczego marki REECO.

Robot w nowoczesnej obudowie – REECO RE-2100 – to urządzenie do selektywnego lutowania komponentów przewlekanych. Mimo ogromnego postępu i miniaturyzacji urządzeń elektronicznych, z produkcji pakietów elektronicznych nie można wyeliminować komponentów PTH. Wciąż potrzebne będą duże kondensatory czy tranzystory mocy. Obecnie urządzenie jest jedynym robotem na rynku, które posiada transport krawędziowy. Oznacza to, że dzięki komunikacji SMEMA, robota można zintegrować z każdą linią produkcyjną, bez względu zastosowaną technologię. W praktyce daje to nieocenione możliwości rozwoju o automatyczną produkcję PCBA, które zawierają komponenty przewlekane.
W 2015 firma RENEX otrzymała główną nagrodę w konkursie Dobry Wzór, za projekt mebli antystatycznych REECO z serii Premium. Tegoroczna nagroda pokazuje, że firma nadal rozwija swoje produkty i stawia nie tylko na ich użyteczność, ale ciekawy, nowoczesny design. Marka REECO obecnie jest dystrybuowana w całej Europie poprzez oddziały firmy w Rumunii, Niemczech, Słowenii, Serbii i Chorwacji oraz sieć dystrybutorów w Europie Zachodniej.

Laureaci konkursu Dobry Wzór, to Ci, którzy otrzymali nagrody główne, czyli nagrody Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przyznane przez interdyscyplinarne jury w październiku. Nagrody Dobry Wzór są równocześnie znakiem, jakim producent może oznaczyć produkt na półce sklepowej, wspierają i budują silne polskie marki. Są przyznawane w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria.

„Robot lutowniczy wyróżnia się na rynku dostosowaniem do współczesnych potrzeb i potencjałem czynienia gospodarki bardziej konkurencyjną w zaawansowanej technicznie branży elektronicznej, będącej wyróżnikiem nowoczesnego kraju” – tak eksperci wyrażali się na temat robota REECO.

O autorze