Farnell element14 poszerza swoją ofertę drukarek 3D o rodzinę produktów firmy MakerGear


Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wzbogacił swoją ofertę o rodzinę drukarek 3D marki MakerGear. Firma MakerGear to lider na rynkutechnologii druku 3D, dostarczający drukarki, które świetnie nadają się do przyspieszania prototypowania oraz produkcji komponentów do urządzeń.

Farnell element14 będzie dostarczać jednogłowicowy model MakerGear M3-SE i wyposażony w dwie, niezależne głowice model MakerGear M3-ID prosto ze swoich magazynów. Obie drukarki cechują się precyzją klasy przemysłowej i niezawodnością, spełniającą wymagania pracy na potrzeby prototypowania i produkcji gotowych komponentów. Wraz z drukarką M3-ID standardowo dostarczane jest oprogramowanie Simplify3D. Można je także dokupić dodatkowo do drukarki M3-SE.

Zarówno MakerGear M3-ID, jak i M3-SE są na tyle nieduże, że można je umieścić na biurku. Pozwalają tworzyć najwyższej klasy wydruki przy bardzo niskim koszcie jednostkowym. Mogą pracować z różnymi materiałami, począwszy od ABS i nylonu, a kończąc na poliwęglanie i polipropylenie. Mają też sondę dotykową, zapewniając ergonomię i łatwość użytkowania, tak w produkcji masowej, jak i w druku pojedynczych sztuk różnych elementów.

Kluczowe funkcje drukarki MakerGear M3-ID obejmują:

  • Dwie niezależne głowice: szybsze, bardziej sprawne drukowanie z użyciem wielu materiałów, przy jednoczesnym użyciu dwóch głowic. M3-ID ma dwukrotnie wyższa wydajność niż klasyczne dwugłowicowe systemy drukowania w przypadku druku z użyciem tylko jednego filamentu.
  • Możliwość drukowania dowolnie złożonych obiektów: Możliwość łączenia sztywnych i elastycznych materiałów w ramach pojedynczej, drukowanej części pozwala na osiągnięcie pożądanych właściwości mechanicznych, termicznych i chemicznych, a tworzone wydruki 3D powstają z niewiarygodną precyzją.

Zarówno Maker M3-ID, jak i jednogłowicowy M3-SE obsługują:

  • łączność Wi-Fi i zdalne sterowanie oraz monitorowanie,
  • mechanizm precyzyjnego (True-Leveling) i automatycznego poziomowania z użyciem końcówki dotykowej, która pozwala utrzymywać poziome ustawienie obiektu przez cały czas druku. System tworzy 9-punktową mapę drukowanej powierzchni przed każdym wydrukiem, by skompensować pojawiające się i niemożliwe do uniknięcia odchyły od idealnie płaskiej powierzchni,
  • wbudowany komputer z ponad 10 GB pamięci,
  • interfejs sterowania OctoPrint z dostępem do takich funkcji, jak przygotowanie pliku za pomocą pojedynczego kliknięcia, jak i bezpośrednie przekształcenie projektu w wydruk,
  • zgodność z różnymi systemami operacyjnymi, urządzeniami i przeglądarkami, a w tym z systemami Windows, Mac, Linux, iOS, Android oraz przeglądarkami Chrome, Firefox i Safari.

Drukarki MakerGear będą prezentowane w Monachium, na stoisku Farnell element14 na targach Electronica 2018, w dniach od 13 do 16 listopada. Stoisko będzie miało numer 101 i znajdzie się w hali C5. Goście będą mogli prześledzić projekt, od badań i prototypów do produkcji i utrzymania. Prezentacje będą wspierane przez pokaz najnowocześniejszych technologii w zakresie systemów wbudowanych, Internetu Rzeczy, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i druku 3D.

Drukarki MakerGear 3D są dostępne w sklepie Farnell element14 w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i w Afryce, poprzez Newark element14 w Ameryce Północnej i w ramach serwisu element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

O autorze