LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe urządzenie R&S FSW o większych możliwościach

Rhode & Schwarz – firma, która jest liderem w technologii analizy sygnałowej i widmowej – właśnie znacząco ulepszyła ekskluzywną rodzinę analizatorów. Wszystkie modele FSW o maksymalnej częstotliwości wejściowej powyżej 26,5 GHz są teraz dostępne z opcją wewnętrznej analizy pasma o szerokości 2 GHz oraz analizy w czasie rzeczywistym pasma o szerokości 800 MHz. Użytkownicy z pewnością docenią nowy wygląd, sposób działania oraz możliwość zapamiętania komend w standardzie SCPI do sterowania zdalnego.

Rodzina wysokiej klasy analizatorów sygnałów i widma R&S FSW, ze swoją ugruntowaną pozycją na rynku, ma przeróżne zastosowania, na przykład w testowaniu komunikacji bezprzewodowej w sieciach 5G i Wi-Fi, analizie radarów dla sektora motoryzacyjnego, lotniczego czy obronnego oraz w testowaniu systemów satelitarnych. Analizatory sygnałów i widma mogą też być wykorzystane do badania charakterystyki komponentów radiowych takich jak wzmacniacze mocy.

Rhode & Schwarz jeszcze bardziej poprawił wydajność wiodącej na rynku rodziny R&S FSW. Nowe urządzenia mają o 10 dB niższy szum fazowy w porównaniu z poprzednimi modelami, co jest niezmiernie ważne w zastosowaniach takich jak diagnoza problemów z modulacją sygnałów 5G z zakresu mikrofal.

Wewnętrzne pasmo analizy 2 GHz

Nowe analizatory R&S FSW dla częstotliwości powyżej 26,5 GHz oferują wewnętrzną analizę pasma o szerokości 2 GHz. Użytkownicy mogą teraz analizować szerokopasmowe sygnały z systemów radarowych czy standardu Wi-Fi 802.11ad bez konieczności stosowania zewnętrznych przetworników cyfrowych, takich jak oscyloskop. Analizatory R&S FSW mogą też analizować pasma szersze niż 2GHz, co może być konieczne w radarach motoryzacyjnych i sieciach 5G. Przy pomiarach urządzeniami R&S FSW43 i R&S FSW85 pasmo można poszerzyć do 5 GHz wykorzystując oscyloskop R&S RTO2000.

Pasmo 800 MHz do płynnej analizy w czasie rzeczywistym

Przy analizie w czasie rzeczywistym do dyspozycji jest teraz pasmo 800 MHz, zamiast wcześniejszych 500 MHz. Nowe modele rodziny R&S FSW przetwarzają sygnały pomiarowe dwa razy szybciej i wykonują dwa miliony szybkich transformat Fouriera na sekundę. Mają 100% skuteczność przy przechwytywaniu i dokładnych pomiarach sygnałów o czasie trwania powyżej 0,46 μs. Co za tym idzie, wszystkie szczegóły sygnału zostaną bezbłędnie wykryte. Jest to kluczowe przy analizie przebiegów przejściowych oraz diagnozowaniu usterek aplikacji o wysokiej częstotliwości.

Zapis komend SCPI do automatyzacji środowiska testowego

Bardzo łatwo jest tworzyć zautomatyzowane sekwencje testowe z pomocą wbudowanego w urządzenia R&S FSW interfejsu SCPI. Użytkownik po prostu korzysta z urządzenia, a wszystkie ustawienia zostają przekonwertowane i zapamiętane w postaci skryptu, który może sterować analizatorem.

Łatwy w obsłudze jak smartfon

Urządzenia z rodziny R&S FSW są teraz wyposażone w pojemnościowy ekran dotykowy i można się nimi posługiwać jak smartfonem. Przeprojektowany sposób działania i nowy interfejs użytkownika umożliwiają pełne wykorzystanie tej metody sterowania.

Nowe analizatory sygnałów i widma R&S FSW zostały zaprezentowane publicznie podczas Europejskiego Tygodnia Mikrofal w Madrycie i są dostępne w dystrybucji firmy Rhode & Schwarz.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.