LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Artykuły

Wideoprezentacja płytki demonstracyjnej platformy do monitorowania stanu zdrowia MAXREFDES100#

Film prezentuje płytkę referencyjną do platformy monitorowania stanu zdrowia firmy Maxim Integrated. Zestaw świetnie pokazuje możliwości współczesnej elektroniki ubieranej. W materiale pokazano najważniejsze elementy płytki oraz ukazano współpracę zestawu z aplikacją testową.

MAXREFDES100# to przenośny zestaw do monitorowania stanu zdrowia. Na płytce znajduje się energooszczędny mikrokontroler z rodziny DARWIN; MAX32620 z rdzeniem ARM Cortex-M4F, a także cała gama czujników do monitorowania stanu zdrowia. Zastosowane sensory to m.in. jednoukładowy elektrokordiograf MAX30003, optyczny pulsoksymetr (miernik saturacji krwi) MAX30101, a także mierniki temperatury, ciśnienia atmosferycznego oraz akcelerometr i żyroskop.
Komunikację zapewnia port USB-C, a także moduł Bluetooth Low Energy – EM9301.

Zestaw zawiera także programator MAXREFDES100HDK#, koszyk na baterię CR2032, przewody umożliwiające odczyt EKG oraz przewody USB – USB-C i USB – microUSB.

Producent udostępnia oprogramowanie, które pozwala przetestować możliwości zestawu. Jedną z takich możliwości jest aplikacja na system Android, dzięki której można połączyć się z zestawem przez Bluetooth i sprawdzić odczyt z czujników. Istnieje również oprogramowanie na komputery PC, które komunikuje się za pomocą USB. Program potrafi nie tylko sprawdzić odczyty sensorów, ale także dokonać konfiguracji kodu wbudowanego na płytce.

Zestawu można też użyć jako klasycznej płytki rozwojowej z mikrokontrolerem MAX3260. Projektowanie odbywa się z wykorzystaniem środowiska ARM mbed.

Zestaw MAXREFDES100# to kompletne rozwiązanie z zakresu coraz popularniejszej elektroniki ubieranej. Umożliwia łatwe i szybkie projektowanie urządzeń dla rynku medycznego i sportowego.

Płytka została udostępniona do testów przez firmę Farnell element14.

Więcej informacji

Link do produktu w sklepie Farnell element14

Informacje na stronie producenta

Dokumentacja płytki

Oprogramowanie demonstracyjne na PC

Aplikacja demonstracyjna na Androida

Instrukcja programowania zestawu za pomocą ARM mbed