LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Prezentacja nakładki na Raspberry Pi do śledzenia ruchu 3D i obsługi gestów – Flick HAT

Film prezentuje nakładkę na Raspberry Pi – Flick HAT. Umożliwia ona rozpoznawanie gestów oraz śledzenie ruchu 3D. W materiale przedstawiono płytkę oraz pokazano jej działanie na przykładach przygotowanych przez producenta – firmę Pi Supply.

Flick HAT pozwala inżynierom na rozszerzenie opcji sterowania w Raspberry Pi oraz urządzeniach z interfejsem I2C poprzez przeciągnięcie, naciśnięcie lub poruszenie nadgarstkiem. Dzięki opcji wykrywania ruchu w 3D z odległości do 10 cm, nakładka Flick HAT zapewnia użytkownikom większą elastyczność w doborze interfejsu użytkownika.

Wykorzystanie technologii NFC oznacza, że nakładka Flick HAT może być wykorzystywana do sterowania komputerem, telewizorem, systemem muzycznym lub innym urządzeniem, nawet wtedy, gdy jest ono schowane za nieprzewodzącymi materiałami takimi jak drewno lub akryl. Nakładka Flick HAT obsługuje również komunikację poprzez interfejs I2C. Stosowanie nakładki zostało uproszczone dzięki możliwości montażu typu plug-and-play, który nie wymaga lutowania. Z kolei biblioteki programu pozwalają konstruktorom na wykorzystanie z pełnego zakresu funkcji, które zapewniają śledzenie 3D i rozpoznawanie gestów.

Gama nakładek Flick HAT zapewnia zgodność ze wszystkimi płytkami Raspberry Pi: Flick HAT jest zgodna z Pi A+, B+, 2B, 3B, 3B+ i 3A+, a Flick Large — z Raspberry Pi, Arduino, BeagleBone® i Genuino oraz z całą resztą urządzeń obsługujących interfejs I2C. Płytka Raspberry Pi Zero jest obsługiwana przez Flick Zero.

Producent oferuje programy demonstracyjne do nakładki na platformę Raspberry Pi. Zostały one udostępnione w serwisie github, a link do biblioteki można znaleźć poniżej. Na tej stronie znajduje się również instrukcja pobrania i uruchomienia kodu, a także linki do innych, bardziej rozbudowanych przykładów.

Płytka została udostępniona do testów przez firmę Farnell element14.

Więcej informacji

Link do produktu w sklepie Farnell element14

Informacje na stronie producenta

Dokumentacja płytki

Przykłady w serwisie github