Nowa seria mikrokontrolerów STM32G0

STMicroelectronics ogłosiła powstanie nowej rodziny mikrokontrolerów STM32G0. Została ona zaprojektowana do stosowania w prostych aplikacjach, gdzie zapewnia lepszą wydajność energetyczną, funkcjonalność i bezpieczeństwo w mniejszej obudowie. Szeroki wybór obudów i pojemności pamięci pozwala projektantom na zrobienie większej ilości rzeczy wykorzystując mniejszą przestrzeń i koszty. Nowa architektura redukuje ilość połączeń zasilania i masy do pojedynczych pinów, co umożliwia inżynierom wykorzystanie w projekcie większej ilości połączeń.

ST udostępnia większe ilości pamięci w niewielkich i ekonomicznych obudowach o małej ilości wyprowadzeń. Nowa generacja zawiera systemy oszczędzania energii, co pozwala zmniejszyć konsumpcję mocy do poziomów spotykanych w specjalizowanych, energooszczędnych rozwiązaniach.

STM32G0 zawiera też bloki sprzętowego wspomagania bezpieczeństwa, tj. ochrona pamięci do obsługi bezpiecznego uruchamiania. Niektóre układy zawierają też akcelerator kryptograficzny AES-256 z generatorem TRNG.

Kolejną pożyteczną funkcją jest obsługa USB typu C, włącznie z USB PD 3.0

Seria STM32G0 jest oparta o rdzeń ARM Cortex-M0+ Niektóre z możliwych zastosowań to: sterowniki silników, zaawansowane interfejsy użytkownika, urządzenia IoT, drony, systemy oświetlenia i wiele innych.

Więcej informacji na stronie: https://www.st.com/content/st_com/en/about/media-center/press-item.html/p4117.html

O autorze