Mikrokontrolery, roboty, sterowanie… Dla dzieci, naprawdę?


Naprawdę. Jeśli najmłodsi członkowie waszej rodziny interesują się elektroniką i mogą jedno popołudnie w tygodniu spędzić w warszawskim Pałacu Młodzieży, to warto, aby dołączyli do grupy młodych robotyków, prowadzonej przez mgr inż. Jolantę Sadurę.

Poznają tam świat elektroniki w praktyce, projektując i własnoręcznie budując urządzenia elektroniczne, od najprostszych aplikacji zaczynając. Młodzi konstruktorzy sami testują swoje urządzenia (mają działać!), co pozwala im znaleźć i skorygować swoje błędy, i nie popełnić ich w przyszłości. To dla nich ogromna satysfakcja, kiedy mogą zaprezentować np. swoje własne, działające roboty.

Działalnością pracowni młodych robotyków zainteresowało się polskie biuro STMicroelectronics. Pozytywnie oceniając efekty działania mgr inż. Jolanty Sadury, objęło zajęcia swoim patronatem.

Chętni do uczestnictwa w zajęciach „Robotyki” znajdą na stronie http://www.pm.waw.pl/pracownie/informatyka-i-matematyka/32-robotyka informacje i warunki, jakie należy spełniać, aby dołączyć do grona robotyków (wiek, niezbędna wiedza). Jeśli je spełniają, dobrą drogą będzie kontakt pod adres jsadura@pm.waw.pl.

O autorze