Najnowszy moduł SiP z LoRa przeznaczony do zdalnych urządzeń IoT

Microchip ogłosił powstanie zintegrowanego modułu System-in-Package z transceiverem LoRa, stosem programowym oraz ultra-energooszczędnym, 32-bitowym mikrokontrolerem. Połączenie tych elementów w jednym module znakomicie się sprawdzi w rozwiązaniach IoT połączonych z siecią LoRa.

Moduły SAM R34/35 są wspierane przez certyfikowane układy referencyjne i potwierdzoną współpracę z popularnymi bramkami LoRaWAN. Znacząco usprawnia to cały proces rozwoju projektu. Układy mają też najniższy w branży pobór prądu w stanie uśpienia, co wydłuża pracę na baterii urządzeń IoT.

Większość urządzeń końcowych sieci LoRa przebywa w stanie uśpienia bardzo duży procent czasu pracy, a uaktywnia się tylko na czas transmisji niewielkich pakietów danych. Dzięki blokowi MCU, opartemu na SAM L21 z rdzeniem Cortex-M0+, moduł SiP może pobierać tylko 790 nA w stanie uśpienia. Dostarczany jest w niewielkiej obudowie 6 x 6 mm. Jest idealnym wyborem dla bezprzewodowych urządzeń końcowych IoT, które wymagają niewielkich rozmiarów oraz wielu lat pracy na jednej baterii.

Moduł jest kompatybilny ze stosem Microchip LoRaWAN. Producent oferuje zestaw demonstracyjny ATSAMR34-XPRO (DM320111), który można programować w środowisku Atmel Studio 7. Zestaw rozwojowy spełnia normy organizacji FCC, IC oraz RED.

Więcej informacji na stronie: https://www.microchip.com/SAMR34

O autorze