Avnet SmartEdge Agile z AI i systemami bezpieczeństwa na krańcu sieci dostępne w ramach sklepu Farnell element14


Farnell element14 rozpoczął dostawy SmartEdge Agile – łatwego w instalacji urządzenia IoT niskiej mocy, opracowanego we współpracy pomiędzy firmami Avnet, Octonion i ST Microelectronics. To pierwsze rozwiązanie w kategorii produktów określanych mianem „Meta-Sensing” („metaczujniki”). SmartEdge agile zawiera dziewięć czujników i pozwala projektantom wykorzystać sztuczną inteligencję (AI) oraz używać jej w urządzeniach brzegowych, a wszystko to przy użyciu bardzo łatwego interfejsu, niewymagającego jakiegokolwiek programowania.

Osiągnięcie sukcesu na dzisiejszym rynku IoT wymaga unikalnego połączenia sprzętu, oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa – sprawnie ze sobą współgrających. Dodanie sztucznej inteligencji do rozwiązań IoT w tradycyjnych systemach wiąże się często z większą liczbą wyzwań, a w tym ze zwiększonymi kosztami i bardzo dużą złożonością oraz oczywiście z wydłużonym czasem, potrzebnym na przygotowanie produktu. Narzędzia, które pozwalają złagodzić te wyzwania stają się bezcenne.

Wykorzystując SmartEdge Agile wraz z nowym serwisem Brainium firmy Octonion oraz programem AI Studio opartym na platformie Microsoft Azure, użytkownicy mogą implementować rozwiązania uczenia maszynowego za pomocą rewolucyjnego narzędzia, które nie wymaga jakiegokolwiek pisania kodu programu. Narzędzie to umożliwia projektantom i producentom na łatwe wprowadzenie inteligentnych algorytmów do swoich urządzeń. Platforma internetowa Brainium może być użyta, by łatwo zademonstrować możliwość realizacji danego rozwiązania, a to dzięki wykorzystaniu dowolnych z ponad 20 predefiniowanych algorytmów sztucznej inteligencji, które następnie można swobodnie stosować nawet w gotowym produkcie. W urządzeniach SmartEdge Agile wbudowany jest programowy interfejs, który pozwala na bezproblemowe łączenie się z AI Studio i tworzenie kompletnych rozwiązań IoT. W efekcie, klienci mogą spokojnie skoncentrować się na kluczowych aspektach swoich aplikacji.

SmartEdge Agile ma certyfikaty CE i FCC oraz wspiera Bluetooth Low Energy 5.0. Wbudowany akumulator urządzenia można naładować poprzez złącze USB typu C. Sercem urządzenia jest 32-bitowy układ Brainium STM32 z rdzeniem ARM Cortex-M4, taktowany zegarem 80 MHz. Na PCB znalazły się dwa trójosiowe akcelerometry, trójosiowy żyroskop i trójosiowy magnetometr, czujnik ciśnienia, czujnik temperatury i wilgotności, mikrofon, sensor natężenia światła otoczenia i czujnik zbliżeniowy. Wszystkie z nich zostały wyprodukowane przez firmę STMicroelectronics. Wewnątrz SmartEdge Agile znalazł się także układ zapewniający bezpieczeństwo, który odpowiada za autentykację, szyfrowanie i pilnuje integralności wymienianych danych. Urządzenie ma konstrukcję modułową, przejawiającą się na różnych poziomach: płytka sensorów, obwody odpowiadające za łączność oraz złącze USB typu C pozwalają na dokładne dostosowanie sprzętu do konkretnych wymagań klienta.

Portal Brainium zapewnia projektantom, przedsiębiorcom i twórcom:

  • Łatwy i intuicyjny interfejs, oparty o widgety i technikę „przeciągnij i upuść”, z podglądem na żywo w działanie zainstalowanych urządzeń SmartEdge Agile. Do obsługiwanych funkcji należą monitorowanie urządzeń, instalowanie ich i zarządzanie nimi.
  • Eksport danych pochodzących z urządzeń.
  • Oprogramowanie AI Studio, przydatne podczas analizy ruchu i wibracji.
  • System zapewniający bezpieczeństwo, począwszy od urządzenia SmartEdge Agile, aż do samej chmury.

Urządzenia SmartEdge Agile są dostępne w sklepie Newark element14 w Ameryce Północnej, w Farnell element14 w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz poprzez serwis element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Aby zarejestrować się w serwisie Brainium należy odwiedzić stronę: www.brainium.com/portal.

O autorze