Nowe czujniki prędkości skrzyni biegów od Allegro MicroSystems

Allegro MicroSystems ogłosił powstanie zaawansowanych czujników prędkości skrzyni biegów z certyfikacją ASIL B. Układy A19520, A19530 i A19570 to czujniki magnetyczne wykorzystujące m.in. technologie GMR i efekt Halla, co pozwala na spełnienie wymagań nowoczesnych aplikacji automotive.

Czujniki mierzą prędkość i sprawdzają kierunek, a także integrują kondensatory chroniące przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Sensory wykorzystują też architekturę Allegro SolidSpeed Digital, która umożliwia dobre rozróżnianie wibracji od ruchu, odporność na pole rozproszenia oraz duże możliwości adaptacji.

Każdy produkt ma swój unikalny udział w serii. A19520 oferuje kompatybilność z istniejącymi skrzyniami biegów, dzięki dobrej jakości i możliwości wybrania protokołu wyjściowego. A19530 pozwala na zaawansowane przetwarzanie sygnałów, wykrywanie zwarcia i rozwarcia oraz wybieralne protokoły speed oraz speed and direction. Dzięki użyciu technologii GMR i dwuprzewodowego interfejsu, czujnik A19570 ma tą samą jakość co czujniki oparte na efekcie Halla, ale pozwala na użycie znacząco większej szczeliny powietrznej.

Więcej informacji na stronie producenta: A19520, A19530, A19570.

O autorze