Nowe energooszczędne moduły Wi-Fi od Silicon Labs

Silicon Labs rozszerza swoją ofertę modułów Wi-Fi, umożliwiając projektowanie energooszczędnych i bezpiecznych rozwiązań IoT. Układy Wireless Gecko zapewniają o połowę niższą konsumpcję mocy w stosunku do konkurencji, co sprawia, że moduły są idealne do aplikacji Wi-Fi wrażliwych na zużycie energii, tj. kamery IP zasilane bateryjnie, skanery POS, lokalizatory i urządzenia medyczne.

Portfolio układów Wi-Fi SiLabs zawiera 3 typy urządzeń:

  • Moduł WGM160P – najnowsze urządzenia – poszerza możliwości projektowe i oferuje łatwiejszą drogę do stworzenia urządzenia IoT dzięki wbudowanemu mikrokontrolerowi Gecko, zintegrowanej antenie, certyfikacji wstępnej, dużej pamięci (2 MB flash i 512K RAM) oraz szerokim możliwościom peryferiów, m.in. Ethernetowi i dotykowi pojemnościowemu
  • Moduł WFM200 to najmniejszy, certyfikowany wstępnie moduł SiP Wi-Fi ze zintegrowaną anteną, idealny do projektów z ograniczeniami przestrzeni. Moduł sprawdzi się tez w aplikacjach zewnętrznych i przemysłowych dzięki poszerzonemu zakresowi temperatury pracy (do 105°)
  • Transceiver scalony WF200 – to niedrogie rozwiązanie, bo dodać połączenie Wi-Fi do istniejących urządzeń, dobrze radzi sobie z wieloma hostami – od 8-bitowych mikrokontrolerów po procesory z systemem Linux.

Więcej informacji na stronie: silabs.com/low-power-wi-fi.

O autorze