RS Components wprowadza do oferty Intel Neural Compute Stick 2

RS Components wprowadził do oferty Intel Neural Compute Stick 2 –  niedrogi i niewielki akcelerator głębokich sieci neuronowych. Urządzenie sprawdzi się nie tylko wśród naukowców, ale także wśród projektantów i inżynierów. Klucz sprawdzi się szczególnie przy zintegrowanym rozpoznawaniu obrazów oraz sztucznej inteligencji w Internecie Rzeczy. Dostępny jest w wygodnej formie klucza USB. Pozwala to na prototypowanie aplikacji głębokiego uczenia na laptopie lub innym urządzeniu z interfejsem USB.

Podobnie jak klucz Intel Movidius Neural Compute Stick, klucz Intel NCS 2 oparto o układ Intel Movidius VPU. Najnowsza wersja produktu została wyposażona w układ Intel Movidius Myriad X VPU, w której jest wbudowany sprzętowy akcelerator przetwarzania głębokich sieci neuronowych.

Intel NCS 2 dużo zyskuje w połączeniu z zestawem narzędzi OpenVINO oferujący wsparcie dla  głębokiego uczenia, rozpoznawanie obrazów oraz sprzętowej akceleracji aplikacji widzenia podobnego do ludzkiego. Kombinacja NCS 2 i OpenVINO umożliwia znaczne skrócenie cyklu projektowania. Klucz obsługuje też otwarte oprogramowanie, takie jak Caffe oraz biblioteki TensorFlow.

O autorze