LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

ST wprowadza na rynek mikrokontrolery do systemów samochodowych nowej generacji

STMicroelectronics przedstawiło nową rodzinę mikrokontrolerów Stellar do systemów automotive. Układy są zaprojektowane do stosowania w architekturach samochodowych nowej generacji, opartych o kontrolery domen. Układy z rodziny Stellar są wyposażone w rdzenie do systemów czasu rzeczywistego ARM Cortex-R52, a także pamięć zmiennofazową (PCM). Może pracować z częstotliwością taktowania do 600 MHz, a pamięć PCM może zawierać do 40 MB danych. Minimalizuje też pobór mocy, nawet w trudnych warunkach środowiskowych.

Główne aplikacje mikrokontrolerów Stellar to m.in. inteligentne sterowanie napędem hybrydowym, elektryfikacja systemów samochodowych z wybudowanymi ładowarkami, systemy zarządzania bateriami, kontrolery DC-DC, ADAS oraz kontrolery stabilności pojazdu.

ST produkuje sample układów z sześcioma rdzeniami Cortex-R52. Układy dysponują zegarem 400 MHz, pamięcią PCM o pojemności 16 MB, a także pamięcią RAM o pojemności 8 MB. Są w obudowie BGA516. Jednostki kontroli oparte o układy Stellar są w trakcie testowania.

Więcej informacji na stronie: http://www.st.com/content/st_com/en/landing-page/stellar-32-bit-automotive-mcus.html