Farnell element14 zmienia się w Farnell, An Avnet Company

Farnell element14 zmienia nazwę na Farnell, An Avnet Company. Klienci znają firmę pod nazwą Farnell od czasu jej założenia, tj. od 1939 roku. Obecna zmiana nazwy jest przejawem zarówno silnych relacji firmy z klientami, jak i przynależności do ekosystemu koncernu Avnet. Połączenie marek Avnet i Farnell sygnalizuje, że współpraca z Farnellem jest zarazem współpracą z Avnetem i wiąże się z dodatkowymi korzyściami, płynącymi z połączonego potencjału obu firm.

Farnell stał się częścią Avnetu w momencie, gdy matczyna firma Premier Farnell została przejęta przez Avnet w 2016 roku. Marki należące do całego ekosystemu Avnetu są obecnie ujednolicane. Pozwoli to prezentować się w prosty i spójny sposób, zarówno przed swoimi klientami, jak i dostawcami. Poprzez szereg strategicznych przejęć, Avnet poszerzył swoje możliwości. Pomoże to twórcom nowych urządzeń, zarówno tym małym, jak i dużym, w zarządzaniu całym cyklem życia produktów – od pomysłu do globalnej dystrybucji – znacznie lepiej niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej. Avnet jest teraz w stanie wspierać firmy na każdym etapie cyklu życia produktu. Jest zarazem pierwszym dystrybutorem, który w ramach własnych usług oferuje rozwiązania obejmujące wszystko co potrzebne, by przeistoczyć pomysł w prototyp, a następnie w masowo wytwarzany produkt.

Klienci nie muszą już poszukiwać, weryfikować i podpisywać umów z nowymi partnerami na każdym etapie powstawania ich produktów. Dzięki współpracy jednocześnie z Farnellem i Avnetem, wystarczy im jeden partner na cały okres prac nad produktem. Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Jest też świetnym sposobem na zapewnienie wsparcia przez wszystkie, złożone fazy opracowywania produktu.

Firmę Farnell założono w 1939 roku jako AC Farnell Limited. W 1996 roku połączyła się z amerykańską firmą Newark Electronics, tworząc grupę Premier Farnell. Połączone firmy jako jeden z pierwszych dystrybutorów oferowały swoim klientom pomoc w produkcji i zorganizowały internetową społeczność inżynierską element14. Obecnie skupia ona ponad 600 tysięcy podobnie myślących członków. Tworzą oni nowe, ekscytujące projekty elektroniczne i dzielą się swoją wiedzą tak, by inni mogli się z niej uczyć. W 2008 roku Farnell zmienił nazwę na Farnell element14. Natomiast w 2016 roku stał się częścią koncernu Avnet, co miało miejsce po przejęciu matczynej firmy Premier Farnell.

Działający w Ameryce Północnej Newark element14 także zmienia swoją nazwę na Newark, An Avnet Company.

O autorze