Nowa linia mikrokontrolerów PSoC 64 z certyfikatem bezpieczeństwa PSA

Cypress Semiconductor wprowadził do produkcji nową serię mikrokontrolerów z rodziny PSoC 6. Układy PSoC 64 zaprojektowano, by umożliwić projektantom urządzeń IoT bezpieczne łączenie się z siecią, a także korzystanie z energooszczędnej architektury. Linia jest dostarczana z prekonfigurowanym silnikiem bezpieczeństwa, obsługującym oprogramowanie wielu platform IoT. Funkcje zawarte w układzie to m.in. autentyfikacja TLS, zabezpieczanie pamięci oraz zarządzanie firmware’m. Projektanci dysponują też bogatym środowiskiem wykonawczym, zawierającym system RTOS z pakietu Cypress ModusToolbox. System ten potrafi zarządzać komunikacją z bezpiecznym środowiskiem wykonawczym.

Mikrokotrolery PSoC 64, to jedne z pierwszych układów z rdzeniem ARM Cortex-M, które uzyskały certyfikat ARM PSA Level 1. Daje to pewność bezpieczeństwa danych w aplikacjach połączonych z siecią. Linia PSoC 64 jest idealna do zastosowania w przenośnej elektronice medycznej oraz rozwiązaniach monitoringu domowego.

Więcej informacji na stronie: https://www.cypress.com/documentation/product-brochures/cypress-psoc-64-secure-microcontrollers

O autorze