[FOTORELACJA] Robomaticon 2019 – turniej robotów mobilnych

W sobotę, 9 marca 2019, w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się IX edycja jednego z największych wydarzeń robotycznych w Polsce – Robomaticonu. Jest to inicjatywa jednego z najprężniej działających kół naukowych Politechniki Warszawskiej – Robomatic.

W trakcie wydarzenia odbył się turniej, podczas którego uczestnicy z całej Polski rywalizowali w 9 konkurencjach: XSumo, Freestyle, DeathRace, HumanoidSprint, Linefollower, Linefollower Enhanced, Humanoidsumo, Micromouse oraz Puckcollect. Walczyli przy tym o atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia.

Ponadto podczas zawodów można było spotkać konstruktorów robotów, którzy w interesujący sposób opowiadali o szczegółach technicznych oraz konstrukcyjnych swoich urządzeń. Swoje stanowiska rozstawiły również firmy sponsorujące wydarzenia, które prezentowały swoje produkty. Od przedstawicieli można było dowiedzieć się jak pracują roboty przemysłowe, a także o najnowszych trendach w automatyce przemysłowej.

Interesującym punktem wydarzenia były warsztaty i prelekcje, organizowane przez partnerów – Advantech, EL Passion oraz Planetę Robotów. Ta ostatnia zorganizowała warsztaty, na których również najmłodsi adepci robotyki mogli zdobyć cenną wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w przyszłości.

Zapraszamy do zobaczenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia:

Zapraszamy na kolejną edycję Robomaticonu już za rok.

Patronem medialnym wydarzenia był portal Mikrokontroler.pl

O autorze