Nvidia prezentuje minikomputer Jetson Nano Developer Kit

Nvidia zaprezentowała nowy minikomputer Jetson Nano Developer Kit. Serce produktu to układ SoC Tegra, wyposażony w 4 rdzenie ARM Cortex-A57 oraz 128 rdzeni CUDA w architekturze Maxwell. Zawiera też pamięć RAM LPDDR4 o pojemności 4 GB  Minikomputer jest przeznaczony szczególnie do zastosowania w robotyce i sztucznej inteligencji.

Jetson Nano dysponuje mocą obliczeniową rzędu 472 GFLOPS. Taka moc pozwala m.in. na wyświetlenie obrazu w rozdzielczości 4K, dekodowanie wideo w formacie H265 lub przetwarzanie rownolegle 8 strumieni 1080p@30fps. To ostatnie może służyć do analizy obrazu z podłączonych kamer przez algorytmy sztucznej inteligencji w celu np. wykrycia przedmiotów.

Minikomputer jest wyposażony w złącza HDMI 2.0, cztery porty USB 3.0, DisplayPort 1.3, MIPI CSI-2, Gigabit Ethernet, slot na karty MicroSD oraz M2 Key-E. Dysponuje również 40-pinowym złączem GPIO, podobnym do wykorzystywanych przez Raspberry Pi. Produkt ma wymiary jedynie 80 x 100 mm. Zestaw zawiera również zasilacz, okablowanie i preinstalowane narzędzia deweloperskie na karcie microSD.

Jednocześnie Nvidia wydała pakiet oprogramowania JetPack 4.2 SDK. W jego skład wchodzi środowisko linuksowe oparte na Ubuntu 18.04 z obsługą CUDA Toolkit 10.0. Pakiet zawiera też biblioteki cuDNN 7.3 i Tensor RT 5. Umożliwia również instalację najpopularniejszych frameworków do uczenia maszynowego, rozpoznawania obrazów i robotyki.

Zestaw zawiera również zasilacz, okablowanie i preinstalowane narzędzia deweloperskie na karcie microSD.

Więcej informacji na blogu firmy Nvidia: https://devblogs.nvidia.com/jetson-nano-ai-computing/

O autorze