Infineon prezentuje przemysłowy układ bezpieczeństwa w standardzie TPM 2.0

Infineon Technologies zaprezentował układ TPM 2.0 przeznaczony specjalnie do rozwiązań z dziedziny Industry 4.0. Układ OPTIGA TPM SLM 9670 pozwala chronić integralność i zapobiegać kradzieży tożsamości w komputerach przemysłowych, serwerach, kontrolerach i bramkach dostępowych. Kontroluje dostęp do wrażliwych danych zautomatyzowanych fabrykach, a także w połączeniach z chmurą.

Układy TPM pełnią rolę strażnika dla wrażliwych danych w systemach połączonych. Zmniejszają również ryzyko utraty danych w skutek ataków cybernetycznych Układy pozwalają też na skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek oraz redukcję kosztów aplikacji przemysłowych. Certyfikowane układy TPM marki Infineon pozwalają osiągnąć producentom poziom bezpieczeństwa zgodny ze standardem IEC 62443 oraz przyspieszyć proces certyfikacji. Dysponują również możliwością bezpiecznej, zdalnej aktualizacji.

OPTIGA TPM SLM 9670 jest w pełni zgodny ze standaredm TPM 2.0 Trusted Computing Group i jest certyfikowany przez niezależne laboratorium jako zgodny z Common Citeria. Czas życia układu wynosi 20 lat. Ponadto, dzięki możliwości aktualizacji firmware, układy są w stanie radzić sobie z długoterminowymi zagrożeniami, które spotyka się w przemyśle. Temperatura pracy mieści się w zakresie -40…+105°C i spełnia wymagania przemysłowe dotyczące niezawodności i jakości, zgodnie ze standardem JEDEC JESD47.

Więcej informacji na stronie: http://www.infineon.com/industrial-tpm

O autorze