Diodes Incorporated prezentuje stabilizatory LDO do aplikacji zasilanych bateryjnie

Diodes Incorporated zaprezentowało rodzinę stabilizatorów napięcia z niskim drop-outem. Układy z serii AD7345D oferują wysoki współczynnik tłumienia wpływu zasilania (PSRR) oraz niski prąd spoczynkowy. Są przystosowane do aplikacji zasilanych z baterii m.in. AA lub AAA.

Układy dysponują osobnymi pinami zasilania i włączenia napięcia wyjściowego. Pozwala to na większą elastyczność przy projektowaniu układów zasilania. Każdy kanał uruchamia się z opóźnieniem rzędu 10 μs względem zmiany stanu pinu EN. Wyprowadzenie może też być stale podłączone do stanu wysokiego, jeśli w projekcie nie jest wymagana kontrola napięcia wyjściowego.

Rodzina AP7345D oferuje PSRR na poziomie 75 dB (dla 1 kHz) w całym zakresie napięcia wyjściowego. Zakres napięcia wejściowego wynosi 1,7…5,25 V, a każdy z kanałów może dostarczyć do 300 mA. Układ zawiera również zabezpieczenia przeciwzwarciowe.

Rodzina zawiera 22 układy z dwoma wejściami i wyjściami, o ustalonych napięciach wyjściowych z zakresu od 1,2 V do 3,6 V, z dokładnością ±1%. Dostępne są w niewielkich obudowach X2-DFN1612-8.

Więcej informacji na stronie: https://www.diodes.com/products/power-management/low-dropout-regulators/part/AP7345D

O autorze