Mikrokontrolery i zestawy rozwojowe Renesas Synergy w ofercie RS Components

RS Components ogłosiło, że mikrokontrolery Renesas Synergy oraz zestawy rozwojowe są dostępne w RS w regionach EMEA oraz Azja-Pacyfik. Platforma Renesas Synergy™ jest w pełni kwalifikowaną platformą sprzętową i programową mikrokontrolerów, która umożliwia szybsze wprowadzanie na rynek szerokiej gamy wbudowanych rozwiązań bezprzewodowych i przewodowych IoT. W oparciu o popularną architekturę procesora Arm® Cortex®-M mikrokontrolery Synergy łączą i dopasowują ponad 70 różnych funkcji podstawowych i komponentów peryferyjnych, oferując szeroki wybór specyfikacji.

Platforma Synergy Renesas Synergy oferuje kompatybilność na poziomie pin-pin pomiędzy różnymi mikrokontrolerami w tym samym pakiecie, jak również kompatybilność peryferyjną i rejestrową w całej ofercie mikrokontrolerów. Umożliwia to wysoki stopień ponownego wykorzystania oprogramowania podczas skalowania pomiędzy urządzeniami i aplikacjami, zmniejsza nakłady związane z projektowaniem układu płytek drukowanych oraz zwiększa wydajność produkcji.

Rodzina Synergy obejmuje cztery serie mikrokontrolerów oferujące bezpieczną łączność i poziomy skalowania analogowego. Seria S1 o ultraniskiej mocy, oparta na rdzeniu procesora Cortex-M0 o częstotliwości 32 MHz, jest przeznaczona do zastosowań wymagających długiego czasu pracy i czasu czuwania na zasilaniu bateryjnym oraz dużego bezpieczeństwa.

Seria wysokowydajnych mikrokontrolerów S3 z rdzeniem Cortex-M4 o częstotliwości 48 MHz pozwala na obsługę aplikacji wrażliwych na zasilanie, które wymagają zaawansowanej regulacji czasu, automatycznych testów bezpieczeństwa oraz obsługi wyświetlaczy LCD i pojemnościowych ekranów dotykowych.

Seria mikrokontrolerów S5 o wysokiej integracji z rdzeniem Cortex-M4 o częstotliwości 120 MHz dla bardziej wymagających aplikacji sterowania oferuje dużą pojemność pamięci, rozszerzenie pamięci szeregowej, funkcje analogowe o bardzo dużej dokładności, obsługę kolorowych wyświetlaczy LCD 2D oraz dodatkowe funkcje bezpieczeństwa.

Seria mikrokontrolerów S7 o wysokiej wydajności z rdzeniem Cortex-M4 o częstotliwości 240 MHz może obsługiwać jednocześnie wiele szybkich, bezpiecznych kanałów łączności, sterować zaawansowanym kolorowym wyświetlaczem, wykonywać zadania sterowania o wysokiej precyzji oraz wykrywać sygnały analogowe z wysoką dokładnością.

Pakiet oprogramowania Synergy Software Package (SSP) to kompletne środowisko zaprojektowane w celu uproszczenia tworzenia złożonych aplikacji. Pakiet SSP obejmuje interfejsy API, komercyjny system operacyjny czasu rzeczywistego (RTOS), pakietu oprogramowania pośredniczącego oraz biblioteki i niskopoziomowe sterowniki kwalifikowane i obsługiwane przez firmę Renesas. Dostępne są dwa zintegrowane środowiska programistyczne: e2 studio Integrated Solution Development Environment (ISDE) z kompilatorem GCC i automatycznym generowaniem kodu oraz IAR Embedded Workbench® do generowania kompaktowych, szybko działających kodów.

Inne narzędzia programowe obejmują wizualny monitor wydajności w trybie runtime TraceX®, program GUIX Studio™ do projektowania graficznego interfejsu użytkownika (GUI) metodą przeciągnij i upuść oraz autonomiczny konfigurator Synergy Standalone Configurator (SSC) do intuicyjnej konfiguracji funkcji mikrokontrolera, przypisań oprogramowania i trybów pracy.

RS oferuje szereg zestawów rozwojowych Synergy umożliwiających dostęp do wszystkich pinów mikrokontrolera. Pozwalają one projektantom na ewaluację konkretnych funkcji oraz współpracujących obwodów, wykorzystanie złączy Pmod do przyspieszenia prototypowania płytek drukowanych, łączność poprzez Ethernet, USB, magistralę CAN, RS-232 lub RS-485 oraz dostęp do dodatkowych urządzeń peryferyjnych.

O autorze