Nowe mikrokontrolery Toshiba z rdzeniem Cortex-M4

Toshiba ogłosiła powstanie serii M4G z rodziny mikrokontrolerów TXZ, wyposażonych w rdzeń ARM Cortex-M4. Układy przystosowane są do stosowania w sprzęcie do automatyzacji prac biurowych, sprzęcie audiowizualnym oraz przemysłowym.

Toshiba M4G

Seria M4G jest oparta o rdzeń ARM Cortex-M4 z jednostką FPU. Zawiera wydajne peryferia analogowe, szeroki zakres timerów oraz interfejsy komunikacyjne. Są dostępne w różnorodnych obudowach, od 100 do 177 wyprowadzeniach. Pojemność pamięci Flash wynosi od 512 kB do 1536 kB, natomiast pojemność pamięci RAM wynosi do 194 kB. Układ zawiera też pamięć danych Flash, do 32 kB, która ma czas życia do 100 000 cykli zapisu. Układy mogą pracować z taktowaniem do 160 MHz i w temperaturach od -40°C do +85°C.

Mikrokontrolery zawierają m.in. 12-bitowy przetwornik ADC (do 24 kanałów) z czasem konwersji 1,0 μs oraz 8-bitowy przetwornik DAC (do 2 kanałów). Seria M4G dysponuje tez dwoma kontrolerami DMA. Oba charakteryzują się niskim poborem energii oraz zaawansowaną funkcjonalnością. Mikrokontrolery dysponują także interfejsami UART, I2C, TSPI, a także interfejsem pamięci szeregowej SMIF.

Toshiba wprowadzi produkt do produkcji masowej w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

O autorze