STM32MP1 oraz kompatybilne pamięci w ofercie Rutronik

Rutronik wprowadził do oferty wielordzeniowe procesory STM32MP1 oraz pamięci przystosowane do pracy z układem. Takie połączenie oferuje wsparcie dla obliczeń i grafiki, a także energooszczędność i sterowanie w czasie rzeczywistym. Pozwala to na zaprojektowanie wydajnych aplikacji m.in. dla przemysłu, elektroniki konsumenckiej, a także Smart Home. Pamięci polecane przez ST do pracy z układem STM32MP1 to 16-bitowa pamięć DDR3L SDRAM firmy Nanya o pojemności 4 GBit oraz THGBMNG5D1LBAIL: e-MMC o pojemności 4GBit firmy Toshiba.

Dzięki nowej serii mikroprocesorów inżynierowie mogą rozwijać zupełnie nowe rodzaje aplikacji. Architektura układów zawiera do dwóch rdzeni ARM Cortex-A7 oraz rdzeń Cortex-M4. Umożliwia to zarówno szybkie przetwarzanie danych, jak i pracę w czasie rzeczywistym. STM32MP1 zawiera również jednostkę GPU obsługującą ekrany HMI.

W katalogu Rutronik dostępne są zestawy ewaluacyjne (STM32MP157C-EV1) oraz płytki Discovery (STM32MP157A-DK1 i STM32MP157C-DK2). Konfigurator STM32CubeMx umożliwia programową i sprzętową konfigurację rdzeni Cortex-A7, a także Cortex-M4. Generuje kod w języku C dla rdzenia M4, konfiguruje interfejs DDR SDRAM, a także generuje Device tree dla systemu Linux.

Mikroprocesory oraz rekomendowane pamięci są dostępne na stronie: http://www.Rutronik24.com

O autorze