Nowa przemysłowa kamera dźwiękowa Fluke ii900 pozwala ujrzeć dźwięk

Zobacz dźwięk, aby szybko wykryć nieszczelności w instalacjach gazowych, podciśnieniowych i sprężonego powietrza

Czy wiesz, że sprężone powietrze może odpowiadać za 40% strat energii? Lokalizowanie nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia było do tej pory czasochłonne i uciążliwe. Dzięki przemysłowej kamerze dźwiękowej Fluke ii900 zespół utrzymania ruchu może określić miejsce wycieku sprężonego powietrza, gazu lub podciśnienia w ciągu kilku minut. Technologia SoundSight™ pozwala zobaczyć dźwięk, który powstaje w miejscu nieszczelności. Nawet z pewnej odległości i w głośnym otoczeniu przemysłowym.

Fluke ii900

Szybka i precyzyjna lokalizacja nieszczelności

Ręczna przemysłowa kamera dźwiękowa Fluke ii900 jest wyposażona w matrycę czujników akustycznych o szerokim polu działania, dzięki czemu umożliwia zespołom utrzymania ruchu szybką i dokładną lokalizację nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia. Zaprojektowana z myślą o głośnych zakładach produkcyjnych nowoczesna technologia SoundSight™ jest łatwa do opanowania i zastosowania. Za pośrednictwem 7-calowego ekranu dotykowego LCD na obraz w paśmie światła widzialnego jest nakładany obraz SoundMap™, aby zapewnić szybkie wykrywanie nieszczelności.

Inspekcje całych zakładów w zaledwie kilka godzin

Prosty, intuicyjny interfejs umożliwia technikom wyizolowanie częstotliwości akustycznej nieszczelności spośród głośnych dźwięków tła. Przeprowadzenie kontroli całego zakładu to kwestia kilku godzin — nawet w godzinach szczytu. Po raz pierwszy możliwe jest szybkie i łatwe określenie lokalizacji nieszczelności, których naprawa stanowi niezbędny element do zapewnienia wydajności pracy i zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Obrazy mogą być zapisywane i eksportowane w celach sprawozdawczych.

Więcej informacji na stronie: https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/obrazowanie-przemyslowe/akustyczna-kamera-przemysiowa-ii900

O autorze