Farnell poszerza ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej o urządzenia firmy GW Instek

Farnell poszerzył swoją ofertę produktową, dodając do niej aparaturę kontrolno-pomiarową firmy GW Instek. Nowe produkty to m.in. zasilacze programowalne, elektryczne testery bezpieczeństwa, źródła sygnałowe i analizatory mocy. Cechują się świetną jakością, a także niewygórowaną ceną.

GW Instek

Do kluczowych produktów firmy GW Instek, jakie Farnell wprowadzi na swoje magazyny należą:
  • APS-7050 – programowalne źródło napięcia i prądu przemiennego – pozwala na dostarczanie mocy 500 VA, napięcia do 310 VRMS, a także 2,1 A prądu, przy częstotliwościach z zakresu od 45 Hz do 500 Hz. Dysponuje interfejsem sieciowym (LAN) i USB. Źródło APS-7050 idealnie nadaje się do generowania złożonych fal i przebiegów czasowych. Jest to przydatne przy weryfikacji poprawności działania produktów elektronicznych w określonych, trudnych warunkach. Typowe aplikacje dla tej aparatury obejmują testowanie produktów w przemyśle oświetleniowym (LED) oraz badanie poboru mocy urządzeń w trybie uśpienia.
  • GPT-9603 – elektryczny tester bezpieczeństwa – jest używany do testowania odporności na napięcie stałe lub przemienne oraz badania rezystancji izolacji. Omawiany tester pozwala na pracę z sygnałami do 100 VA. Stanowi niedrogi sposób na prowadzenie rutynowych testów zgodności sprzętu z normami IEC, EN, UL, CSA, GB, JIS i innymi. Wyposażono go we wzmacniacz PWM, dzięki czemu ogranicza wpływ fluktuacji przemiennego napięcia wejściowego i zapewnia stabilne napięcie wyjściowe. Z punktu widzenia użytkownika stanowi intuicyjne narzędzie o prostym, przejrzystym panelu z dużym wyświetlaczem LCD i kolorowymi wskaźnikami LEDowymi.
  • MFG-2110 – generator funkcyjny o paśmie 10 MHz – to przykład aparatury należącej do rodziny MFG2000. Rodzina obejmuje zarówno podstawowe modele serii MFG-21XX, jak i zaawansowaną aparaturę serii MFG-22XX. Kanały wyjściowe modeli z serii MFG-21XX obejmują jeden generator 10-megahercowy i jeden generator impulsowy o paśmie 25 MHz. Wszystkie z tych urządzeń wyposażone również w 4,3-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT-LCD.

Produkty firmy GW Instek są teraz dostępne w firmie Farnell na terenie Europy, Bliskiego Wchodu i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej i w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

O autorze