LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Mikrokontrolery Renesas RX23E-A z wbudowanym analogowym front-endem

Renesas wprowadził do oferty serię 32-bitowych mikrokontrolerów RX23E-A Układy zawierają wbudowany analogowy front-end, dostosowany do sprzętu testowego i pomiarowego zawierającego precyzyjne czujniki temperatury, ciśnienia, ciężaru lub przepływu. Układy są w stanie mierzyć sygnały z czujników z dokładnością 0,1 % bez kalibracji.

Renesas RX23E-A

Front-end jest bardzo precyzyjny – dryft składowej stałej: 10 nV/°C, dryft wzmocnienia: 1 ppm/°C, moc szumu: 30 nV rms. Są to parametry osiągalne dotychczas tylko przez rozwiązania z osobnym, dedykowanym przetwornikiem ADC i wzmacniaczem operacyjnym. Integracja wszystkich peryferiów analogowych jednym chipie z kontrolerem pozwala na implementację mniejszych, prostszych i bardziej inteligentnych aplikacji mierzących.

Analogowa część chipa zawiera 24-bitowe przetworniki A/C, wzmacniacz o programowalnym wzmocnieniu, źródło napięcia wzorcowego, programowalne źródło prądowe oraz wejścia analogowe, w tym również różnicowe.

Mikrokontroler jest oparty o rdzeń RXv2, który może pracować z taktowaniem do 32 MHz. Rdzeń dysponuje również jednostką DSP oraz akceleratorem obliczeń zmiennoprzecinkowych (FPU). Wbudowano również pamięć ROM o pojemności od 128 do 256 KB, a także pamięć RAM o pojemności od 16 do 32 KB. Dysponuje też interfejsami komunikacyjnymi: SPI, I2C, UART oraz CAN. Obsługuje napięcia z zakresu 1,8…5,5 V i może pracować w temperaturze od -40°C do +85°C lub -40°C do +105°C, zależnie od modelu. Mikrokontrolery dostępne są w obudowach QFP-48 (7 mm) oraz QFP-40 (6 mm).

Próbki układów są już dostępne, natomiast produkcja masowa planowana jest na grudzień 2019.

Więcej informacji na stronie: https://www.renesas.com/eu/en/products/microcontrollers-microprocessors/rx/rx200/rx23e-a.html