Zestawy do prototypowania rozwiązań IoT od firmy Cypress dostępne w ofercie RS Components

RS Components ogłosił dodanie do oferty dwóch nowych zestawów do prototypowania PSoC 6 od firmy Cypress Semiconductor Corp.: jednego do opracowywania rozwiązań IoT opartych o łączność Wi-Fi i Bluetooth, a drugiego do zastosowań IoT opartych o łączność BLE (Bluetooth Low Energy).

PSoC 6 Wi-Fi Bluetooth

Te dwa zestawy to nie tylko zaawansowana łączność, ale też ekonomiczna platforma do opracowywania urządzeń, która umożliwia tworzenie konstrukcji opartych na dwurdzeniowym mikrokontrolerze Cypress PSoC 6 o niezwykle niskim zużyciu energii. Mikrokontroler PSoC 6 zawiera wbudowane zabezpieczenia, do 2 MB pamięci flash, 1 MB pamięci SRAM, procesor Arm® Cortex® M4 do wymagających zadań i procesor Cortex®-M0+ do zadań o niskim zużyciu energii — wszystkie te elementy znajdują się w jednym układzie.

Zestaw do prototypowania PSoC 6 Wi-Fi-/BT łączy mikrokontroler PSoC 6 z wiodącą w branży łącznością z wykorzystaniem wbudowanego modułu, który wyposażono w układ CYW4343W zapewniający łączność Wi-Fi w standardach 802.11b/g/n i dwa pasma Bluetooth 4.1. Programiści mogą używać różnych urządzeń peryferyjnych do projektowania i prototypowania rozwiązań IoT. Na uwagę zasługuje również technologia pojemnościowego wykrywania dotyku CapSense®, układ pamięci flash 512 MB Quad-SPI NOR, gniazdo na kartę MicroSD oraz interfejs Digilent Pmod™.

PSoC 6 BLE

Druga wersja to zestaw do prototypowania PSoC 6 BLE, w którym wykorzystano moduł CYBLE-416045-02 EZ-BLE™ Creator (oparty o mikrokontroler PSoC 63). To urządzenie ma w pełni certyfikowany moduł Bluetooth 5.0 i oferuje programowalne, gotowe rozwiązania dla programistów, co umożliwia dodawanie funkcji łączności Bluetooth do konstrukcji IoT. Zestaw jest wyposażony w wolny od opłat licencyjnych stos protokołu BLE i zapewnia 36 styków GPIO przy wymiarach 14 × 18,5 × 2,00 mm.

Również w tym przypadku jest możliwe oddzielenie wbudowanego programatora i debuggera (KitProg2) od płytki docelowej. Dostępny jest także interfejs mikroBUS™, który pozwala na interakcję mikrokontrolera z dowolną płytką click board 500+ firmy MikroElektronika.

Oba zestawy są obecnie dostępne w RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze