Nowe rodziny przetworników analogowo-cyfrowych Microchip

Microchip ogłosił, że wprowadził do produkcji nowe rodziny przetworników analogowo-cyfrowych, które oferują programowalną częstotliwość próbkowania, nawet do 153,6 kSPS. 24-bitowe układy sigma-delta z serii MCP356x oraz 16-bitowe układy z serii MCP346x są dostępne w niewielkich obudowach UQFN-20 o wymiarach 3×3 mm. Zapewniają dużą dokładność, poprawione parametry szumowe, a także sprawdzą się w aplikacjach, gdzie ważne są niewielkie wymiary.

Dzięki wysokim, programowalnym częstotliwościom próbkowania, układy sprawdzą się w aplikacjach wymagających dużej precyzji i różnorodnych szybkości transferu danych, m.in. w sterowaniu procesami przemysłowymi, automatyce fabryk i w zdalnych czujnikach. Przetworniki zawierają też funkcje eliminujące konieczność stosowania dodatkowych komponentów takich jak zewnętrzny oscylator czy czujnik temperatury.

Nowe układy mają do 8 kanałów pojedynczych lub do 4 kanałów różnicowych. Microchip przygotował też zestaw rozwojowy MCP3564 ADC evaluation kit (ADM00583).

Więcej informacji na stronie: https://www.microchip.com/design-centers/analog/data-converter/analog-to-digital-converter/delta-sigma-analog-to-digital-converters

O autorze