Infineon prezentuje sterownik LED oferujący hybrydową kontrolę jasności

Infineon wprowadził do produkcji sterownik LED ILD8150/E. Zawiera innowacyjny hybrydowy tryb kontroli jasności. Zakres napięcia pracy wynosi od 8 V do 80 V. Sterownik ma duży napięciowy margines bezpieczeństwa dla aplikacji pracujących z niskim napięciem znamionowym (SELV). Sterownik jest zaprojektowany do profesjonalnych zastosowań w oświetleniu LED z wysokimi wymaganiami w kontroli jasności.

sterownik LED Infineon ILD8150/E

Układ ILD8150/E oferuje wydajną kontrolę jasności bez migotania ani szumów. Wejściowy sygnał PWM o częstotliwości z zakresu od 250 Hz do 20 kHz steruje prądem LED w zakresie od 100% do 12,5% w trybie analogowej kontroli jasności oraz w zakresie od 12,5% do 0,5% w trybie hybrydowym, z częstotliwością modulacji 3,4 kHz, co zapobiega migotaniu. Cyfrowe wykrywanie jasności z dużą rozdzielczością oraz niski pobór prądu w trybie wyłączenia pozwala na połączenie sterownika z mikrokontrolerem. Układ ma też wbudowany tryb ściemniania do wyłączenia oraz rezystor pull-down.

Sterowniki mają wyjściowy prąd do 1,5 A. Przełącznik wyjściowy ma rezystancję RDS równą 290 mΩ, co umożliwia aplikacje wysokiej mocy o sprawności do 95%. Ma również wbudowaną funkcję soft-startu. Dokładność prądu wyjściowego to typowo 3% pomiędzy układami. Dodatkowo, układ wyposażono w zabezpieczenia przeciw zbyt niskim napięciem (UVLO) oraz przeciw nadmiernej temperaturze.

Więcej informacji na stronie www.infineon.com/ild8150 oraz www.infineon.com/ild8150e.

O autorze