Nowy układ SoC Dialog Semiconductor z obsługą Wi-Fi

Dialog Semiconductor wprowadził do produkcji układ SoC FC9000. Układ jest zaprojektowany do stosowania w urządzeniach IoT zasilanych bateryjnie, takich jak inteligentne zamki, systemy monitoringu, termostaty oraz zdalne czujniki. Umożliwia łączenie z siecią Wi-Fi oraz pracę na baterii dłuższą niż 1 rok.

Algorytmy oszczędzania energii zastosowane w FC9000 pozwalają na pracę przy poborze prądu jedynie kilku mikroamperów. Układ zawiera też sprzętowy akcelerator szyfrowania, który znacząco przyspiesza obsługę algorytmów szyfrowania Wi-Fi, takich jak WPA2-Enterprise i WPA2-Personal. Akcelerator obsługuje również algorytmy szyfrowania wyższych warstw, m.in. TLS.

Moduł jest pełnym systemem Wi-Fi i może samodzielnie uruchomić kod aplikacji urządzenia końcowego. Do pracy nie wymaga procesora zewnętrznego, ale może w razie potrzeby współpracować z mikrokontrolerem. Układ dysponuje wbudowaną pamięcią SRAM o pojemności 1,6 MB.

FC9000 ma certyfikaty Wi-Fi, FCC, IC oraz CE.

Więcej informacji na stronie: https://www.dialog-semiconductor.com/products/connectivity/wi-fi/ultra-low-power-soc-iot/fc9000

O autorze