Społeczność inżynierów DesignSpark liczy już ponad 750 tys. członków

Firma RS Components ogłosiła dzisiaj, że jej internetowa społeczność inżynierów DesignSpark ma już ponad 750 tys. członków.

Społeczność DesignSpark powstała w 2010 roku jako źródło bezpłatnych narzędzi, zasobów i treści dla projektantów i studentów z całego świata, pozwalające znosić bariery, oszczędzać czas i sprawiać, aby pomysły stawały się rzeczywistością.

RS Components DesignSpark

Przez dziewięć lat istnienia ekosystemu DesignSpark firma RS nieustannie usprawniała jego funkcjonalność i zwiększała zakres dostępnych w nim zasobów. Poskutkowało to dużym wzrostem liczby członków — ponad 35% członków społeczności DesignSpark dołączyło do niej w ciągu dwóch ostatnich lat.

Rejestracja w portalu DesignSpark jest całkowicie bezpłatna, a wszyscy użytkownicy zyskują natychmiastowy dostęp do następujących zasobów:

  • DesignSpark PCB — profesjonalny pakiet oprogramowania z funkcją tworzenia schematów i projektowania płytek drukowanych;
  • DesignSpark Mechanical — zaawansowane narzędzie 3D CAD oparte o techniki bezpośredniego modelowania;
  • DesignSpark Electrical — oprogramowanie CAD o wszechstronnych funkcjach, które służy do projektowania paneli sterowania, maszyn i układów elektrycznych;
  • PCB Part Library — ogromna biblioteka symboli ideowych i ścieżek obudów elementów, które są zgodne z wiodącymi pakietami oprogramowania do projektowania płytek PCB, w tym Altium, Zuken, Mentor Graphics, Cadence, Target, Pulsonix, Eagle i DesignSpark PCB;
  • 3D Model Library — tysiące modeli 3D, których można używać w projektach CAD;
  • DesignSpark Toolbox — niezbędna aplikacja na system Android i iOS dla inżynierów, która obejmuje 27 narzędzi do wykonywania obliczeń, tabele porównawcze, aktualności, projekty i wiele innych elementów;
  • Zerynth Studio — oprogramowanie pośredniczące dla sektora IoT, które pozwala programować najpopularniejsze 32-bitowe mikrokontrolery w języku Python lub C/Python oraz nawiązywać łączność z wiodącymi platformami w chmurze;
  • Obsolescence Manager — narzędzie pozwalające inżynierom i profesjonalistom na monitorowanie i sprawdzanie trwałości produktów na liście materiałowej i wybór alternatywnych rozwiązań.

DesignSpark to nie tylko darmowe narzędzia i zasoby, to także platforma, na której członkowie społeczności mogą dzielić się swoimi projektami i opiniami oraz nawiązywać kontakty z innymi inżynierami i studentami.

Aby uczcić przekroczenie granicy 750 tys. członków, w styczniu społeczność DesignSpark ogłosiła konkurs, w którym można było wygrać zestaw inżynieryjny o wartości ponad 750 funtów zawierający produkty dostępne w ofercie firmy RS. Zwycięzcą został członek społeczności DesignSpark Nick Brown.

Więcej informacji o społeczności DesignSpark i instrukcje dołączania do niej można znaleźć pod adresem www.designspark.com.

O autorze