Pamięć NOR Flash z wbudowanymi adresami MAC od Microchip

Microchip wprowadził do oferty rodzinę pamięci Flash SST26VF SQI 3V, pierwsze na rynku pamięci NOR Flash ze zintegrowanymi adresami MAC, kompatybilnymi ze standardami EUI-48 i EUI-64. Jest to niedrogie, proste w połączeniu rozwiązanie pamięci dla połączonych aplikacji używających interfejsów Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi, IEEE 802.15.4 oraz FireWire.

Rodzina SST26VF z elastycznym adresem MAC umożliwia projektantom ograniczenie kosztów i czasu wprowadzenia produktu na rynek. Dotychczas adresy MAC były do uzyskania od IEEE RA w blokach o wielkości od 4 000 do 16 000 000, co narażało producentów małych serii na duże koszty. Nowe układy eliminują konieczność zakupu całej serii identyfikatorów MAC. Obsługa adresów MAC jest dostępna w układach o pojemnościach 16 megabitów (Mb), 32 Mb, a także 64 Mb.

Układy SST26VF064BEUI, SST26VF032BEUI and SST26VF016BEUI dysponują 6 przewodowym, 4-bitowym interfejsem, który umożliwia energooszczędną  i wydajną komunikację przy małej liczbie wyprowadzeń. Układy są dostępne w obudowach SOIC-8 oraz WSON-8. Pamięci korzystają z protokołu SQI Flash, z szeroką funkcjonalnością zabezpieczania przed zapisem.

Więcej informacji na stronie: https://www.microchip.com/design-centers/memory/serial-parallel-flash/products/mac-address-flash

O autorze