RS Components wprowadza do oferty przemysłowe konwertery częstotliwości marki Rexroth

RS Components wprowadził do oferty innowacyjny konwerter częstotliwości od firmy Rexroth, który zapewnia oszczędności energii sięgające 80% w zakresie zastosowań związanych z przemysłem i automatyzacją. Inteligentny napęd EFC 5610 o zmiennej częstotliwości umożliwia producentom i firmom przemysłowym obniżenie rosnących kosztów związanych z energią i spełnienie wymogu dotyczącego procesu produkcji przyjaznego dla środowiska.

EFC 5610 to rozwiązanie o wysokim momencie obrotowym, które spełnia wymogi specjalne i ma moc do 160 kW. Produkt oferuje skuteczne sterowanie wektorowe i optymalną krzywą momentu obrotowego wraz z wysokim rozruchowym momentem obrotowym. Nadaje się do wielu zastosowań, takich jak logistyka i transport materiałów, przenośniki, stoły rolkowe, systemy przetwarzania, w tym mieszalniki, wstrząsarki i wirówki, maszyny do obsługi materiałów budowlanych, maszyny do produkcji i przetwarzania tworzyw sztucznych oraz narzędzia maszynowe.

Na uwagę zasługuje szereg inteligentnych rozwiązań, które obejmują opcje rozbudowy za pomocą modułów we/wy i magistrali fieldbus, panel sterowania z funkcją kopiowania parametrów, zintegrowany interfejs Modbus do obsługi sieci i opcję STO (Safe Torque Off) w celu spełnienia wymogów normy Cat. 4/PL e, SIL3 w zakresie zastosowań, w których bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Konwerter oferuje wysoki stopień elastyczności wraz z funkcjami dopasowanymi do różnych zastosowań i niestandardowych rozwiązań. Ma kompaktową i zintegrowaną konstrukcję, która zawiera szereg podzespołów. Oznacza to mniejszą liczbę przewodów, co ułatwia tworzenie nowych instalacji i modernizację istniejących. Oprócz tego oprogramowanie sprzętowe i parametry można łatwo aktualizować za pomocą złącza USB lub Ethernet dzięki darmowemu oprogramowaniu do przekazywania urządzeń do eksploatacji, takiemu jak oprogramowanie ConverterWorks udostępniane przez producenta. Narzędzie to działa na komputerach z systemem Windows i umożliwia przekazywanie do eksploatacji, zdalne sterowanie oraz uruchamianie i zatrzymywanie konwerterów, co ułatwia określanie prędkości i regulowanie parametrów.

Firma RS oferuje obecnie wszystkie warianty modelu Rexroth EFC 5610 o mocy do 7,5 kW w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze