Nowe zminiaturyzowane mikrokontrolery Renesas RX651

Renesas Electronics wprowadził do produkcji nowe układy z rodziny 32-bitowych mikrokontrolerów RX651. Dostępne są w miniaturowych, 64-pinowych obudowach BGA (4,5 x 4,5 mm) oraz LQFP (10 x 10 mm). Układy są przeznaczone dla urządzeń końcowych z czujnikami oraz modułami komunikacyjnymi, wymagającymi zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. Znajdą zastosowanie w systemach przemysłowych, sterowaniu sieciami, automatyce budynkowej, a także inteligentnym pomiarów.

Mikrokontrolery RX651 zawierają blok szyfrowania Trusted Secure IP (TSIP) oraz zabezpieczony obszar pamięci Flash. Umożliwia to aktualizację firmware OTA przez bezpieczną komunikacją sieciową.

Nowe układy dostępne są w wariantach z pamięcią Flash o pojemności 2 MB i pamięcią SRAM o pojemności 640 KB, a także z pamięcią Flash o pojemności 1 MB i pamięcią SRAM o pojemności 256 KB. Obie wersje można kupić w 64-pinowych obudowach BGA i LQFP.

Więcej informacji na stronie: https://www.renesas.com/eu/en/products/microcontrollers-microprocessors/rx/rx600/rx65n-651.html

O autorze