Zestaw rozwojowy Bluetooth Low Energy IoT firmy ON Semiconductor w ofercie RS Components

RS Components oferuje obecnie zestaw rozwojowy Bluetooth Low Energy IoT (B-IDK) firmy ON Semiconductor. Ta modułowa platforma, oparta na układzie SoC (System-on-Chip) z modułem Bluetooth Low Energy o najniższym zużyciu energii doskonale nadaje się dla projektantów tworzących aplikacje IoT o wydłużonym czasie pracy na baterii, takich jak urządzenia inteligentne, systemy śledzenia zasobów, urządzenia do noszenia i inteligentne oświetlenie.

Układ SoC RSL10 firmy ON Semiconductor to najbardziej energooszczędne na rynku radio z certyfikatem Bluetooth 5, zoptymalizowane pod kątem zastosowań Bluetooth Low Energy. Jest wyposażone w rdzeń ARM® Cortex-M3®, procesor DSP o niskim poborze mocy i transceiver 2,4 GHz. Jego szczytowa moc odbioru wynosi 7 mW, a pobór mocy w trybie głębokiego uśpienia wynosi zaledwie 62,5 nW. Urządzenie RSL10 może być używane z akumulatorami 1,2 V i 1,5 V i zasilane napięciem od 1,1 V do 3,3 V bez konieczności stosowania przetwornicy DC/DC.

B-IDK to modułowa platforma IoT typu „węzeł do chmury”, umożliwiająca rozwój aplikacji Bluetooth Low Energy. Składa się ona z płyty głównej RSL10 (BDK-GEVK) i jest obsługiwana przez szereg modułowych czujników i sprzętowych elementów wykonawczych. Intuicyjne i łatwe w użyciu środowisko programistyczne IDE oraz oprogramowanie zawierające kilka przykładów umożliwiają szybkie opracowanie wielu scenariuszy użycia Internetu Rzeczy. Zestaw BDK-GEVK zawiera konfigurowalną aplikację mobilną, która steruje czujnikami i siłownikami. Aplikacja obsługuje także łączność z chmurą, umożliwiając publikowanie w formacie MQTT i subskrybowanie danych z czujników i elementów wykonawczych za pośrednictwem usług AWS™, Azure™, IBM Cloud™ lub niestandardowych usług w chmurze.

Możliwości wykorzystania sensorów z BDK-GEVK obejmują czujniki światła otoczenia, bezwładności i środowiskowe (ALS/IMU/ENV), bliskości i ruchu oraz dotyku/poziomu Opcje sterowania większą mocą są realizowane za pomocą dodatkowych kart wykonawczych, które można podłączyć do płyty głównej za pośrednictwem zasilacza BDK-DCDC-GEVB DC firmy ON Semiconductor. Są to między innymi statecznik mocy z podwójnym sterownikiem LED, sterownik silnika krokowego i sterownik bezszczotkowego silnika DC.

Oprogramowanie B-IDK zawiera niezależny od producenta pakiet rozwojowy CMSIS (Cortex Microcontroller Software Interface Standard) do procesorów z serii ARM Cortex-M. Pakiet zawiera szczegółową dokumentację i gotowy do użycia przykładowy kod dla kilku przypadków użycia.

Zestaw rozwojowy Bluetooth IoT (B-IDK) firmy ON Semiconductor jest obecnie dostępny w ofercie RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze