[KIELCE] 27. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

W dniach 3-6 września 2019 w Kielcach odbędzie się 27. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Jest to jedna z największych wystaw przemysłu zbrojeniowego na świecie. Co roku odbywają się tam prezentacje największych dokonań branży, a także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Tegoroczna edycja upłynie pod znakiem Wystawy Narodowej Stanów Zjednoczonych i 20. jubileuszu Wystawy Sił Zbrojnych.

W 2019 roku Salon Obronny również zapełni sprzętem wojskowym wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka oraz teren zewnętrzny. Swój udział potwierdziło już kilkaset firm z polskiej i międzynarodowej branży. Na wystawie będzie można obejrzeć m.in. śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Firmy będą prezentować także uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz sprzęt obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych. Podczas MSPO 2019 zaprezentują się również firmy oferujące nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny.

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 2004 roku są Wystawy Narodowe. Krajem wiodącym tegorocznego MSPO zostały Stany Zjednoczone. Wystawa Narodowa USA zaplanowana jest na powierzchni 1.500 m2, gdzie będzie również stanowisko Departamentu Obrony USA oraz firmy reprezentujące amerykański przemysł obronny.

Co roku ponad 1000 żołnierzy przygotowuje i zabezpiecza Wystawę Sił Zbrojnych, która w 2019 roku obchodzi swój jubileusz 20-lecia. Z okazji jubileuszu Wystawy Sił Zbrojnych, na 7 września zaplanowano Dzień Otwarty Targów. Podczas Dni Otwartych, które dwa lata temu dołączyły do programu MSPO, szerokiej publiczności prezentowany jest potencjał polskiego wojska.

Partnerem Strategicznym targów MSPO jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Salon organizowany jest we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Ministerstwami innych resortów.

Więcej informacji na stronie: https://targikielce.pl/pl/mspo.htm

O autorze