RS Components wprowadza moduły komunikacyjne LoRa firmy RF Solutions do zastosowań IoT

RS Components wprowadził dwie nowe serie modułów RF firmy RF Solutions, które są przeznaczone do zastosowań w sieci WAN małej mocy opartej na technologii LoRa (LPWAN) dla IoT.

Seria LAMBDA62 pracuje w paśmie częstotliwości 868/915 MHz i zapewnia moc wyjściową RF +22 dBm, co oznacza wzrost o +2 dBm w stosunku do istniejących urządzeń. Moduły te oferują również bardziej czuły odbiornik o zakresie -148 dBm w porównaniu z -137 dBm w poprzednim modelu. Kolejną kluczową cechą jest znacznie niższy pobór prądu przez moduły w trybie transceivera LoRa: 4,6 mA w porównaniu z 10 mA oferowanymi przez urządzenia poprzedniej generacji.

Co ważne, oprócz zwiększonej wydajności, moduły LAMBDA62 są teraz dostępne w cenie niższej niż dotychczasowe urządzenia. Powinno to uczynić z nich bardzo atrakcyjny wybór do nowych projektów, jak również nowych wersji lub modernizacji istniejących rozwiązań, ponieważ nowe moduły oferują taki sam układ styków.

Firma RS posiada również w ofercie moduły LoRa z serii LAMBDA80, oparte o niedawno udostępniony krzemowy element Semtech SX1280, przeznaczony do pracy w paśmie 2,4 GHz. Nadajnik-odbiornik SX1280 zapewnia komunikację o bardzo dużym zasięgu w wyższym paśmie częstotliwości, a także liniową odporność na silne zakłócenia oraz minimalne zużycie prądu. Ta seria zapewnia znacznie większą przepustowość lub przepływność danych niż wersje 868/915 MHz, co otwiera nowe możliwości zastosowań, w których można wykorzystać duży zasięg i wyższe prędkości przesyłu danych. Ponadto użycie pasma 2,4 GHz oznacza, że moduł można wdrożyć na całym świecie.

Urządzenia serii LAMBDA80 są dostępne w obudowach SMT i DIP. Zawierają generator kwarcowy, obwody z dopasowaniem impedancji oraz układ ścieżek, zapewniając prosty interfejs cyfrowy i bezpośrednie połączenie antenowe. Programowanie modułów odbywa się za pośrednictwem interfejsu SPI.

Moduły LoRa z serii LAMBDA62 i LAMBDA80 firmy RF Solutions są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze