RS Components wprowadza najnowszą wersję czujnika wilgotności i temperatury firmy Sensirion

RS Components poinformował o dostępności modelu SHT85, najnowszego, najlepszego w swojej klasie czujnika temperatury i wilgotności firmy Sensirion, która specjalizuje się w dziedzinie czujników środowiskowych i czujników przepływu.

Sensirion SHT85

Nowy czujnik został opracowany w oparciu o serię SHT3x firmy Sensirion, która oferuje sprawdzoną w branży technologię CMOSens®, od ponad 10 lat stosowaną w bardzo dokładnych modułach o długoterminowej stabilności. Model SHT85 do możliwości poprzednika dokłada złącze wtykowe, które umożliwia łatwą integrację i wymianę, a także oferuje doskonałe sprzężenie termiczne z otoczeniem oraz odłączenie od potencjalnych źródeł ciepła na płycie głównej.

Model SHT85 jest przystosowany do pracy w trudnych warunkach środowiskowych i został wyposażony w membranę z PTFE o klasie ochrony IP67. Zastosowanie membrany zabezpiecza otwór czujnika przed wodą i pyłem, co oznacza, że sygnał wilgotności względnej (RH) pojawia się bez opóźnienia.

Sensor ma w pełni skalibrowane, zlinearyzowane i kompensowane temperaturowo wyjście cyfrowe. Jego pozostałe kluczowe cechy to: końcowe testowanie poziomu produktu w celu zapewnienia typowej dokładności rzędu ±1,5% (RH) i ±0,1°C; interfejs I2C z szybkością komunikacji do 1 MHz; krótki czas rozruchu i pomiaru; niski poziom szumów sygnału oraz napięcie robocze od 2,15 V do 5,5 V.

Czujnik temperatury i wilgotności Sensirion SHT85 jest obecnie dostępny w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze