RS Components oferuje oświetlenie LED o silnym strumieniu świetlnym w obudowie 3535

Firma RS Components wprowadziła na rynek gamę kopułkowych diod Lumiled LUXEON V2 (LED) o dużej mocy, zoptymalizowanych pod kątem zastosowań oświetlenia kierunkowego, takich jak oświetlenie typu high-bay i low-bay dla handlu detalicznego, ogrodnictwa i hal sportowych, oświetlenie elementów architektonicznych, ulic i stadionów oraz oświetlenie obszarowe.

Diody LED LUXEON V2 wykorzystują technologię CSP (Chip Scale Package), która pozwala uzyskać kompaktowe źródło optyczne z precyzyjną kontrolą wiązki i wysoką skutecznością świecenia, nawet przy dużym natężeniu prądu. Emiter składa się z układu diod LED InGaN (z azotkiem indowo-galowym) zamontowanego na ceramicznym podłożu o niskiej oporności termicznej, które w celu uproszczenia konstrukcji termicznej łączy matrycę z podkładką termiczną. Powierzchnia ceramiczna jest przykryta silikonową kopułką. Każdy emiter jest wyposażony w tłumik napięć przejściowych (TVS), który chroni przed wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD).

Przy natężeniu prądu 700 mA dioda LUXEON V2 wytwarza typowo strumień świetlny od 310 do 315 lm. Zwiększenie prądu do 2 A powoduje zwiększenie mocy wyjściowej do ok. 760 lm, przy wydajności świetlnej 123 lm/W. Maksymalny prąd zasilania wynosi 2,4 mA.

Aby uprościć konstrukcję i skrócić czas wprowadzania rozwiązań na rynek, wzorzec promieniowania V2 został dopasowywany do popularnej serii diod Lumiled LUXEON TX. Większy strumień świetlny i większa efektywność modelu V2 przy wyższym natężeniu prądu pozwala na obniżenie kosztów systemu.

Diody Lumiled LUXEON V2 są umieszczone w standardowej obudowie 3,5 × 3,5 mm (3535) o wymiarze trzech pasków. Są one teraz dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku w opakowaniach po 10 sztuk lub na szpulach po 2500 sztuk.

O autorze