RS Components informuje o dostępności kondensatorów ceramicznych Vishay przeznaczonych do zastosowań motoryzacyjnych

Firma RS Components posiada obecnie w magazynach nową gamę ceramicznych kondensatorów dyskowych AC klasy motoryzacyjnej, produkowanych przez firmę Vishay.

Seria AY1 o wysokiej niezawodności z mocowaniem promieniowym jest zgodna z wymogami normy AEC-Q200, co oznacza, że spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące stosowania w motoryzacji. Seria została przetestowana pod kątem zgodności z wymaganiami testu 85 / 85 / 1000 h (85°C / 85% wilgotności względnej przez 1000 godzin) oraz przeszła 1000 cykli zmian temperatury od -55 do +125°C. Ponadto seria zaliczyła również test impulsu wysokiego napięcia 10 kV.

Urządzenia spełniają również wymagania normy IEC60384-14.4, która dostarcza specyfikacje stałych kondensatorów w zakresie wytwarzania i tłumienia zakłóceń elektromagnetycznych i zakłóceń radiowych, a także dotyczące podłączenia do zasilania sieciowego. Dlatego produkty z tej serii idealnie nadają się do stosowania jako kondensatory zabezpieczające klasy Y1 w środowiskach przemysłowych i motoryzacyjnych, na przykład w filtrowaniu linii AC i w złączach strony pierwotnej i wtórnej w ładowarkach do akumulatorów różnego typu pojazdów elektrycznych, w tym HEV/PHEV (pojazdy hybrydowe/hybrydowe z możliwością doładowania) lub jako kondensatory filtrujące do przetwornic DC/DC w pojazdach PHEV.

Najważniejsze parametry elektryczne to zakres pojemności od 470 do 4700 pF z tolerancją 20% oraz napięcia znamionowe do klasy X1 (760 VAC) / Y1 (500 VAC) i 1500 VDC. Tarcza ceramiczna kondensatora jest obustronnie pokryta miedzią i ma ocynowane stalowe przewody połączeniowe pokryte miedzią o średnicy 0,6 lub 0,8 mm. Urządzenia są dostępne z prostymi przewodami z odstępami 10,0 lub 12,5 mm i obudowane trudnopalną żywicą epoksydową zgodnie z normą UL94V0.

Niezawodne produkty firmy Vishay z serii AY1 do zastosowań motoryzacyjnych są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze