Przyrząd R&S CMX500 umożliwia sprawdzenie zgodności z 5G NR oraz testy operatorów sieci dla branży Quality Assurance

W miarę jak na rynek 5G wchodzą kolejne produkty, coraz istotniejsza staje się rola nowego urządzenia do testowania komunikacji radiowej R&S CMX500 autorstwa ekspertów od testowania i miernictwa, firmy Rohde & Schwarz. Umożliwia ono laboratoriom akredytacyjnym na całym świecie testowanie sieci 5G NR z obsługą TDD i FDD RF, RRM, LBS, wydajności danych, zgodności protokołu oraz przeprowadzania ewentualnych dodatkowych testów operatora sieci.

Zaprojektowane do testowania sygnalizacji 5G NR w paśmie częstotliwości poniżej 6 GHz (FR1) i w paśmie mmWave (FR2), urządzenie do testowania komunikacji radiowej R&S CMX500 bezproblemowo integruje się z istniejącymi systemami testowymi Rohde & Schwarz.

Modułowa i skalowalna architektura sprzętu upraszcza testowanie producentom i programistom rozwijającym infrastrukturę 5G i urządzenia, które z niej korzystają. Urządzenie do testowania komunikacji radiowej R&S CMX500 umożliwi wiodącemu dostawcy usług kompleksowego zarządzania jakością (ang. Total Quality Assurance), firmie Intertek, a także innym laboratoriom akredytacyjnym, dokładne przetestowanie sygnalizacji, parametrów RF i przepustowości równoległych połączeń LTE/5G w trybie podwójnej łączności.

Mike Thorpe, Product Manager z Rohde & Schwarz, mówi: „Jako lider w branży rozwiązań testowania zgodności z 3GPP i operatorów sieci dla LTE, WCDMA i GSM, firma Rohde & Schwarz jest idealnie przygotowana do zaspokojenia potrzeb przemysłu w zakresie testowania 5G NR, tak dzisiaj, jak i w nadchodzącej dekadzie. Kluczem jest tu urządzenie R&S CMX500, zupełnie nowa platforma, która została zaprojektowana specjalnie w celu zaspokojenia potrzeb testowania 5G dzięki modułowemu, najnowocześniejszemu sprzętowi i zmodernizowanemu oprogramowaniu w celu zachowania elastyczności przy jednoczesnej poprawie wydajności testów. Z dumą oferujemy firmie Intertek rozwiązanie testowe, które bezproblemowo współpracuje z najczęściej używanym na świecie urządzeniem do testowania radiokomunikacji, R&S CMW500, przy obsłudze wszelkich aplikacji testowych dla urządzeń bezprzewodowych 5G”.

Operatorzy sieci wykorzystują funkcje LTE-A Pro, aby zwiększyć szybkość transmisji danych 5G NR w trybie non standalone (NSA) i zapewnić wydajność LTE na poziomie „4,9G”, jeśli usługa 5G jest niedostępna. Istniejące rozwiązania testowe wykorzystujące R&S CMW500 firmy Rohde & Schwarz można niedrogo rozszerzyć o obsługę trybów samodzielnych 5G NR FR1 (SA) oraz NSA, TDD i FDD, przy pomocy prostych dodatków do R&S CMX500. Wykorzystanie pełnego potencjału urządzenia R&S CMW500 ma kluczowe znaczenie, ponieważ urządzenia 5G muszą również przejść testy LTE, WLAN i Bluetooth® w wersji niskiego poboru energii (LE). Wśród funkcji ostatnio dodanych do oprogramowania R&S CMW500 można znaleźć LTE w wersjach 14 i 15, 1024QAM, WLAN 802.11ax, BLE 4.2 i 5.0 i wiele innych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań Rohde & Schwarz do testowania urządzeń bezprzewodowych, odwiedź https://www.rohde-schwarz.com/wireless

O autorze