Elastyczny, 12-kanałowy sterownik LED produkcji ST do aplikacji automotive

STMicroelectronics wprowadził do oferty 12-kanałowy sterownik LED ALED1262ZT skierowany do tylnych i wewnętrznych lamp samochodowych. Dysponuje zaawansowaną funkcjonalnością obsługującą efekty wizualne.

Niezależna, 7-bitowa kontrola jasności za pomocą PWM na każdym kanale pozwala na sterowanie świateł tylnych, stopu i kontrolek z obsługą efektów dynamicznych. Na każdym kanale dostarczany jest stały prąd przy napięciu 19 V, co pozwala sterować wiele diod połączonych szeregowo. Prąd od 6 mA do 60 mA umożliwia ustawienie jasności świecenia w szerokim zakresie, a także dużą maksymalną jasność. Sterownik komunikuje się za pomocą interfejsu I2C oraz zawiera dwie konfiguracje umożliwiające samodzielną pracę.

Układ dysponuje również funkcjami diagnostycznymi, takimi jak wykrywanie rozwarcia na wyjściu i zbyt wysokiej temperatury. Zakres napięcia wejściowego wynosi od 5,5 V do 38 V, co umożliwia stosowanie układu w systemach zasilanych bateryjnie.

ALED1262ZT jest dostępny w obudowach HTSSOP24 o rozmiarach 6,4 x 7,8 mm. Dostępna jest również płytka rozwojowa z układem – STEVAL-LLL002V1.

Więcej informacji na stronie: www.st.com/aled1262-pr 

O autorze