Farnell poszerza swoją ofertę o potencjometry i czujniki bezdotykowe z serii Amphenol PIHER

Farnell rozszerzył swoją ofertę produktową o wybór bezdotykowych czujników i silników serii PIHER firmy Amphenol. Produkty te wykorzystują najnowocześniejsze technologie indukcyjne oraz oparte o efekt Halla, dzięki czemu pomimo niskiego kosztu stanowią zaawansowane rozwiązania ułatwiające sterowanie i wykonywanie pomiarów.

Komponenty serii PIHER firmy Amphenol idealnie nadają się do aplikacji wymagających wysokiej dokładności i niezawodności, np. budowanych na potrzeby motoryzacji, aeronautyki, przemysłu, zastosowań na morzu oraz w urządzeniach domowych. Obszar zastosowań czujników oraz elementów pozwalających na sterowanie pozycją, należących do serii PIHER, cały czas rośnie wykładniczo, wraz ze wzrostem wymagań stawianych przez inteligentne maszyny i pojazdy autonomiczne.

Do kluczowych produktów serii PIHER, magazynowanych w firmie Farnell należą:

  • Bezkontaktowy, wysoce dokładny czujnik pozycji/kąta PST 360 to niezwykle wąski element z otworem przechodzącym na wylot, w którym można umieścić oś do pomiaru jej ustawienia w zakresie 360 stopni. Ma wbudowane obwody zapewniające redundancję, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań w szerokim zakresie aplikacji, np. w budownictwie, sprzęcie rolniczym i w systemach sterowania maszynami za pomocą sygnałów elektrycznych. Można go z łatwością dostosować do użycia w aplikacjach morskich – np. do kontrolowania steru i przepustnicy, a także do sprzętu sportowego, systemów pomiaru wiatru, urządzeń automatyki oraz aparatury medycznej.
  • Potencjometry PSX-6 i PS-6 o rozmiarze 6 mm, w obudowach SMT są nie tylko bardzo małe, ale też można je dostosować tak, by bardzo swobodnie zaprojektować płytkę drukowaną. Mają niewielkie wymiary, są odporne na kurz i można je używać w miejscach o bardzo ograniczonej dostępnej przestrzeni. Natomiast odmiana o podwyższonej żywotności stanowi świetne i niedrogie rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w różnego rodzaju maszynach oraz w przemyśle motoryzacyjnym.
  • Czujnik PIHER PS2P-CON cechuje się niewrażliwością na odchyły osiowe i boczne w ruchomych drążkach, podczas gdy bezdotykowy, liniowy czujnik pozycji PS2P-LIN minimalizuje błędy w trakcie pomiarów pozycji liniowej. Oba komponenty pozwalają wyeliminować znaczące błędy, wynikające z nieprawidłowego ułożenia elementów, niedokładnej pracy podzespołów czy konieczności prowadzenia pracochłonnej konserwacji. Ponieważ oba typy czujników wykonują pomiary wartości bezwzględnych, ich odczyty nie zostaną utracone nawet po przywróceniu przerwanego zasilania.

Czujniki i potencjometry serii PIHER są dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz w sklepie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

O autorze