Nowe, przemysłowe rozwiązania połączeniowe firmy HARTING w RS components

RS Components rozszerzył ofertę złączy przemysłowych o dwa nowe rozwiązania firmy HARTING, która jest jednym z wiodących dostawców technologii połączeń przemysłowych na świecie, między innymi wprowadzanego w ostatnim czasie złącza Han® 1A.

Nowe złącze Han 1A jest znacznie mniejsze niż Han 3A i zajmuje o 30% mniej przestrzeni niż poprzednie najmniejsze prostokątne złącze przemysłowe w ofercie producenta. Urządzenie opracowano z myślą o potrzebie stworzenia mniejszych interfejsów, które wykorzystuje się w najnowszych urządzeniach inżynierii zasilania we współczesnych sieciach.

Najważniejszą cechą złącza jest jego uniwersalność, która pozwala na łatwe tworzenie prostych interfejsów. Zawiera ono system modułowych wkładek i jest zbudowane z lekkiego oraz trwałego tworzywa poliamidowego, dzięki czemu idealnie sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach. Ponadto w złączu Han 1A zastosowano prosty system „click and mate”, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie do instalacji w obiekcie za pomocą zacisków śrubowych lub do wstępnego zamontowania oddzielnych modułów za pomocą zacisków zagniatanych.

Złącze integruje zaciski do przesyłu danych, zasilania i sygnałów: jest wyposażone w moduły przygotowane do transmisji danych Cat 5 lub 6A; może obsługiwać maksymalnie 16 A oraz 400 V; a także ma maksymalnie 12 zacisków D-sub do interfejsów sygnałowych. Ponadto dostępna jest ekranowana wersja do warunków użytkowania, które są podatne na zakłócenia.

Złącze stanowi wydajne rozwiązanie w takich układach, jak urządzenia grzewcze i chłodzące, wentylatory, terminale sterujące, systemy oświetleniowe, napędy i przenośniki wibracyjne. Spełnia również wymagania normy EN45545-2 w zakresie ochrony przeciwpożarowej w pojazdach szynowych, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytkowania w różnych systemach, takich jak układy otwierania drzwi, oświetlenie i ekrany. Dostępne są również akcesoria, takie jak łączniki do montażu na ścianie lub oznaczone kolorystycznie styki, które pomagają w identyfikacji przewodów sygnałowych. Zastosowanie dodatkowych elementów obudowujących lub jednoprzewodowych uszczelek pozwala również na podwyższenie klasy ochrony do poziomu IP65, dzięki czemu złącze nadaje się do wykorzystywania na zewnątrz.

Drugi nowy produkt w ofercie RS to zespół kablowy VarioBoot RJ45 Cat 6A firmy HARTING przeznaczony do stosowania w sieciach od 1 do 10 GB/s. Kompaktowy VarioBoot zapewnia wysoki poziom elastyczności dzięki możliwości regulowania kąta i orientacji złącza RJ45 bez zakłóceń lub utraty transmisji, a także idealnie pasuje do wnętrza szaf sterowniczych. Wystarczy, że inżynier naciągnie zapobiegającą zagięciom osłonę produktu oraz ustawi kliknięciem zespół we właściwą stronę, aby umożliwić przykładowo poprowadzenie przewodu Cat 6A wzdłuż innej ścieżki.

Rozwiązania oparte na złączach Han 1A i VarioBoot są teraz wysyłane z RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze