Nowy czujnik temperatury STMicroelectronics

STMicroelectronics wprowadził do produkcji nowy czujnik temperatury – STTS22H. Sensor charakteryzuje się dokładnością 0,25°C oraz niskim poborem mocy. Przeznaczony jest do aplikacji w asset trackingu, systemach HVAC, nawilżaczach powietrza, lodówkach, automatyce budynkowej i wielu innych.

Czujnik obsługuje magistrale I2C oraz SMBus 3.0. Umożliwia programowanie częstotliwości pomiarów lub ustawienie energooszczędnego trybu pojedynczego pomiaru, a także pin przerwania obsługujący SMBus Alert Response Address (ARA). Adres urządzenia w magistrali I2C/SMBus również można ustawić, co umożliwia podłączeni dwóch sensorów do magistrali.

Sensor pobiera jedynie 2,0 μA przy częstotliwości pomiarów 1 Hz, 1,75 μA przy cyklicznych pomiarach w trybie pojedynczym oraz 0,5 μA (typowo) w stanie oczekiwania z wyłączonym portem szeregowym. Zakres napięcia zasilania wynosi od 1,5 V do 3,6 V, co pozwala na zasilanie z różnych źródeł napięcia, również z niewielkich baterii litowych.

Czujnik charakteryzuje się krótkim czas konwersji (5 ms) oraz rozdzielczością pomiaru 16 bitów. Producent dostarcza fabrycznie skalibrowane układy i zapewnia  dokładność 0,25°C w zakresie od -10°C do 60°C. Obudowa układu to UDFN-6 o wymiarach 2,0 x 2,0 x 0,5 mm.

Więcej informacji na stronie: https://www.st.com/content/st_com/en/products/mems-and-sensors/temperature-sensors/stts22h.html

O autorze