Rohde & Schwarz wprowadza pierwsze rozwiązanie testujące zgodność z IEEE 802.3cg 10BASE-T1S w przemyśle motoryzacyjnym

Elastyczność technologii Automotive Ethernet idealnie wykorzystuje prostą technologię sieciową, jaką jest kabel typu skrętka, do stale rosnącego zapotrzebowania w sieciach samochodowych. Nowy standard IEEE 802.3cg 10BASE-T1S rozszerza zakres zastosowań obsługiwanych przez Automotive Ethernet o integrację prostych urządzeń w sieci. Dzięki pierwszemu dostępnemu rozwiązaniu do testowania zgodności urządzenia z technologią 10BASE-T1S, Rohde & Schwarz nadal przoduje jako dostawca testów i pomiarów dla samochodowych standardów sieci Ethernet.

Rohde & Schwarz wprowadza pierwszy dostępny test zgodności 10BASE-T1S dla oscyloskopów R&S RTO i R&S RTP, który zapewni w pełni zautomatyzowane testy zgodne z aktualną wersją interfejsów IEEE 802.3cg 10BASE-T1S. Rohde & Schwarz nadal aktywnie uczestniczy w OPEN Alliance, wykorzystując swoją wiedzę do wspierania rozwoju kompletnych i niezawodnych rozwiązań testowych.

Podobnie jak w przypadku innych standardów technologii Ethernet, nowe oprogramowanie do testów zgodności R&S RTO-K89 i R&S RTP-K89 dla weryfikacji 10BASE-T1S zawiera instrukcje obrazkowe, które prowadzą użytkownika przez pomiary krok po kroku. Zarówno oscyloskopy, jak i analizator sieci R&S ZND są konfigurowane automatycznie. Wyniki testu są udokumentowane w postaci raportu w formacie pdf. Kompletne rozwiązanie do testowania zgodności obejmuje również wyprowadzenia testowe, co upraszcza podłączenie interfejsu 10BASE-T1S do zestawu testowego.

Dzięki temu nowemu dodatkowi Rohde & Schwarz jest w stanie dostarczyć kompletne portfolio do testowania wszystkich dostępnych standardów Automotive Ethernet (10BASE-T1S, 100BASE-T1, 1000BASE-T1) oraz dla wszystkich innych standardowych magistrali samochodowych (LIN, CAN, CAN- FD, FlexRay i CXPI). Oscyloskopy R&S RTO i R&S RTP oferują kompleksowe, ale kompaktowe rozwiązania testowe do weryfikacji działania kontrolerów silników (ECU) dla wszystkich interfejsów magistrali samochodowych i interfejsów wewnętrznych, takich jak PCIe lub DDR.

Więcej informacji na stronie: https://www.rohde-schwarz.com/pl/product/sw_rtx-k89-productstartpage_63493-667456.html

O autorze