Miniaturowe konwertery buck-boost o wydajności 2,5 A

Texas Instruments wprowadził do produkcji cztery nowe, wysokowydajne, energooszczędne przetwornice buck-boost. Oferują one niewielkie wymiary oraz minimalną liczbę potrzebnych komponentów zewnętrznych. Układy TPS63802, TPS63805, TPS63806 and TPS63810 dysponują szerokimi zakresami napięć wejściowych i wyjściowych. Pozwala to na zastosowanie w różnorakich aplikacji zasilanych bateryjnie, a także uproszczenie i skrócenie czasu projektowania.

Engineers can extend run times in battery-driven applications with TI’s high-efficiency, low-IQ converters

Urządzenia są w stanie samodzielnie wybrać tryb buch, boost lub buck-boost w zależności od warunków pracy. Kompletny układ ma powierzchnię od 19,5 mm2 do 25 mm2. Tak małe wymiary są możliwe dzięki dużej integracji elementów, a także zaawansowanej topologii układu wymagającej tylko kilku zewnętrznych kondensatorów i jednego dławika 0,47 μH. Układy charakteryzują się napięciem wejściowym w zakresie od 1,3 V do 5,5 V oraz napięciem wyjściowym w zakresie od 1,8 V do 5,2 V.Prąd spoczynkowy układu wynosi jedynie od 11 do 15 μA.

Więcej informacji na stronie:http://www.ti.com/power-management/non-isolated-dc-dc-switching-regulators/buck-boost-inverting/buck-boost-inverting-split-rail-converters-integrated-switch/featured-products.html

 

O autorze