LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

RS Components informuje o dostępności nowego podzespołu GuardLink, który zapewnia większe bezpieczeństwo maszyn i zakładów

Firma RS Components dołączyła do oferty nowe inteligentne urządzenie Guardmaster® dla systemu Allen-Bradley GuardLink™ firmy Rockwell Automation, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności maszyn i zakładów. Technologia Allen-Bradley GuardLink, stworzona z myślą o projektantach systemów maszyn i zapewniająca prostsze, skuteczniejsze i wydajniejsze rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa, to protokół komunikacyjny łączący inteligentne urządzenia i systemy bezpieczeństwa z połączonymi sieciami przedsiębiorstwa.

Wdrożenie tej technologii zapewnia inżynierom i specjalistom ds. utrzymania ruchu wgląd w stan systemu na wszystkich poziomach, w tym w informacje na temat pojedynczych drzwi ochronnych i wyłączników awaryjnych. Zapewnia ona również łatwy dostęp do danych diagnostycznych na podłączonych urządzeniach zarządzających bezpieczeństwem i umożliwia szybkie rozwiązywanie problemów. Takie podejście różni się od standardowej serii urządzeń zabezpieczających, które zwykle wymagają znacznie większej ilości okablowania i wprowadzają więcej potencjalnych punktów awarii, co może prowadzić do niepotrzebnego i nieplanowanego przestoju.

Dostępna jest szeroka gama urządzeń Guardmaster wyposażonych w technologię GuardLink, które zapewniają dużą elastyczność w dostarczaniu informacji i zaawansowanych funkcji. Dostępne w ofercie RS złącze Guardmaster 440S służy jako adapter i umożliwia podłączenie do systemu GuardLink urządzeń wejściowych, takich jak wejścia przełącznika sygnału wyjściowego lub wejścia elektromechanicznego przełącznika bezpieczeństwa. Do układu Guardmaster można za pośrednictwem złącza Guardmaster podłączyć aż 32 urządzenia zabezpieczające, w tym przełączniki z blokadą zabezpieczającą, przełączniki bezstykowe, kurtyny świetlne, wyłączniki krańcowe, wyłączniki awaryjne i blokady klawiszy. Złącza dostarczają dane na temat lokalizacji i stanu urządzenia zabezpieczającego do przekaźnika bezpieczeństwa Guardmaster DG, który jest połączony za pośrednictwem standardowych czterożyłowych kabli ze złączami M12. Połączenie systemu z sieciami przedsiębiorstwa można następnie uzyskać za pośrednictwem interfejsu sieciowego 440R-ETR Ethernet/IP.

W asortymencie złączy z serii 440S oferowanych obecnie przez firmę RS w regionie EMEA znajdują się urządzenia M12 z pięcioma i ośmioma stykami elektromechanicznymi lub półprzewodnikowymi

Autor: RS Components