RS Components oferuje wytrzymałe złącza D-Sub ze stali nierdzewnej

RS Components wprowadza do oferty nową gamę złączy D-Sub TE Connectivity AMPLIMITE ze stali nierdzewnej. Złącza mają zwiększoną odporność na mgłę solną, a dodatkowo są zgodne z dyrektywą RoHS i pozbawione toksycznej powłoki kadmowej.

Złącza D-Sub AMPLIMITE zaprojektowano z myślą o spełnieniu wymagań normy MIL-DTL-24308. Są przeznaczone do urządzeń elektronicznych i przemysłowych, projektów wojskowych i lotniczych, takich jak systemy broni, systemy wyrzutni i pojazdy wojskowe. Znajdą zastosowanie również w rozwiązaniach do zastosowań morskich i pracujących w trudnych warunkach środowiskowych. Projektanci tego typu urządzeń odchodzą od stosowania złączy wojskowych zawierających kadm w celu zapewnienia zgodności z przepisami ochrony środowiska.

Złącze D-Sub AMPLIMITE jest dostarczane w wytrzymałej, przyjaznej dla środowiska, pasywowanej obudowie ze stali nierdzewnej. Zapewnia ona do 500 godzin ochrony przed mgłą solną. W złączach zastosowano styki zaciskane 20 AWG o standardowej gęstości lub 22 AWG o wysokiej gęstości, o rozstawie 2,29 mm lub 2,77 mm.

Seria złączy D-Sub AMPLIMITE obejmuje wtyki i gniazda o 9–104 pozycjach i w rozmiarach od 1 do 6. Dostępne są wersje do montażu panelowego, do montażu na kablu, a także magnetyczne i niemagnetyczne. Maksymalny prąd znamionowy styku to 5 A lub 7,5 A, a temperatura pracy wynosi od -55° do 125°C.

Złącza D-Sub AMPLIMITE jest obecnie dostępna w RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze